فهرست www.MigrantHelp.com www.MigrantHelp.com
فروم مايگرنت هلپ
 
 پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول   جستجوجستجو      گروههاي کاربرانگروههاي کاربران   درباره مادرباره ما   RSSRSS   ثبت نامثبت نام 
 مشخصات فرديمشخصات فردي   پيامهاي خصوصيپيامهاي خصوصي   ورودورود 
  

فهرست www.MigrantHelp.com
www.MigrantHelp.com - موافقت ‌نامه ثبت ‌نام

همه کاربران با عضویت در فورم خود را متعهد به رعایت تعهدات و قوانین زیر میدانند:

A - اخلاقیات:
1. همیشه در رابطه با سایر اعضا و خوانندگان فورم، جانب احترام کامل را رعایت میکنم و از بی احترامی، بی ادبی، بد رفتاری، تحریک، بد دهنی، بیان رکیک، بیان آزاردهنده، بی حرمتی به مقدسات دیگران، تهدید، ایجاد مزاحمت برای دیگران، و ورود به حریم خصوصی دیگران پرهیز میکنم.
2. از شروع یا ادامه بحثهای تبعیض آمیز (نژاد، مذهب، جنسیت، زبان، فرهنگ، ...) و همچنین بحثهای حساس (سیاست، مذهب،...) پرهیز میکنم.
3. از بیان و ترویج مطالب غیر واقعی، خلاف واقعیت، بزرگنمایی و یا کوچکنمایی شده پرهیز میکنم.
4. هرگز هویت حقیقی یا حقوقی دیگران را تقلید نمیکنم ؛ چنانچه مایل به مخفی نگاه داشتن هویت واقعی خود باشم از مشخصات (شامل نام کاربری) ساختگی ولی نه شبیه به واقعیت (مثلاً آسمان زیبا برای نام کاربری که به یک نام حقیقی متعارف شباهت ندارد) استفاده میکنم بطوریکه سایر اعضاء در نگاه اول مجازی بودن آن را تشخیص دهند و همچنین احتمال تقلید هویت ناخواسته (شباهت اسمی تصادفی) به حداقل برسد.
5. سعی میکنم اطلاعات، نظرات، و تجربیات خود را بعنوان یکی از اعضای فورم در اختیار سایر اعضاء نیز قرار دهم و بدین وسیله در گسترش یک جامعه (Community) مفید مشارکت داشته باشم.
6. در زمان به اشتراک گذاری اطلاعات با پیغام خصوصی، سعی میکنم مواردی را که ممکن است برای سایر اعضاء نیز مفید باشد در معرض دید عموم (و نه پیغام خصوصی) قرار دهم.

B - ایجاد و تنظیمات حساب کاربری:
1. همیشه فقط از یک نام کاربری برای استفاده از فورم استفاده میکنم و در موارد خاص نیز با مدیریت فورم مشورت میکنم.
2. هرگز حساب کاربری خود را با دیگران به اشتراک نمیگذارم و همچنین میدانم مسئولیت عملکرد آن کاربر فقط و فقط به یک شخص حقیقی/حقوقی برمیگردد.
3. در انتخاب نام کاربری خود توجه کافی داشته و از انتخاب نامهای کاربری نامناسب و یا اسامی اشخاص حقیقی/حقوقی به غیر از خود (تقلید هویت) و یا نامهای کاربری مشابه نامهای موجود به نحوی که در نگاه اول اشتباه برانگیز باشد پرهیز میکنم (رجوع به نکته 1)
4. از امضایی با بیش از 5 سطر و یا بیش از یک تصویر کوچک آن هم با حداکثر ارتفاع 60 پیکسل استفاده نمیکنم. ضمناً متوجه هستم که تعهدات بخش C (ایجاد تاپیک و ارسال پست) در رابطه با امضاء نیز صادق است.
5. از قرار دادن اطلاعات غیر واقعی و خلاف واقعیت در پرونده (Profile) کاربری خودداری میکنم؛ بنابراین میدانم تنظیم هر فیلد از پرونده کاربری به معنای صحت آن نیز میباشد و همچنین میدانم در صورت عدم تمایل به مشخص کردن آن اطلاعات نباید آن مقادر را وارد کنم.

C - ایجاد تاپیک و ارسال پست:
1. قبل از ایجاد تاپیک جدید و یا مطرح کردن سئوال جدید از تکراری نبودن آن در فورم اطمینان حاصل میکنم.
2. هر پست را در تاپیک مرتبط با آن و هر تاپیک را در بخش مربوطه ایجاد میکنم.
3. پستهایم را فقط 1 بار و آن هم در تاپیک مربوطه ایجاد میکنم؛ چنانچه آن پست در تاپیکهای دیگر نیز موضوعیت داشته باشد آن را نهایتاً در 2 تاپیک (با احتساب تاپیک اول) و آن هم به ترتیب میزان هماهنگی با محتوای تاپیک تکرار میکنم.
4. برای ایجاد تاپیک جدید از عنوان مناسب و گویای محتوای آن استفاده میکنم و هرگز برای جذب توجه بیشتر سایر کاربران از این قائده تخطی نمیکنم.
5. چنانچه پاسخ به سایر پستها از موضوع اصلی تاپیک فاصله بگیرد، پاسخ را در تاپیک مرتبط (و یا جدید در صورت لزوم) ارائه داده و فقط لینک آن را در تاپیک اولیه قرار میدهم تا از ادغام مطالب تاپیکها جلوگیری شود.
6. در زمان استفاده از قابلیت نقل قول (Quote)، بجای کپی کردن همه محتوای پست فقط بخش مورد نظر را با Quote کپی میکنم.
7. در نوشتن پست سعی میکنم نگارش معمول و متعارف فورم را رعایت کرده و از فونتها، رنگها، تصاویر، و علامتگذاری ناهمگون که مرور تاپیک را برای سایرین دشوار میکند استفاده نمیکنم.
8. میدانم این فورم به زبان فارسی است و بنابراین برای ارسال پست، از زبان فارسی آن هم با حروف فارسی (نه P-English) استفاده میکنم (رجوع به نکات 2 و 3).
9. برای آزمایش امضای خود، چگونگی نمایش یک تصویر، و نحوه فرمت بندی یک پست، پست آزمایشی (بدون محتوای مفید و صرفاً برای تست) ارسال نمیکنم و بجای آن از قابلیتهای موجود فورم (پیش نمایش) استفاده میکنم.
10. در بیان اخبار (چه نگران کننده و چه امید بخش) سعی میکنم منبع آن را نیز ارائه دهم تا از شایعه پراکنی جلوگیری به عمل آید.
11. از ارسال پستهای بدون محتوای مفید و یا پستهایی صرفاً با هدف جلب توجه پرهیز میکنم (رجوع به نکته 8 ).
12. از ارسال پستهایی که با قوانین حق تألیف و Copyright مغایرت دارند پرهیز میکنم.
13. میدانم مسئولیت پستهای ارسالی من مستقیماً به خود من (شخص حقیقی یا حقوقی) برمیگردد.

D - تبلیغات:
1. چنانچه کاربری و استفاده من از فورم با اهداف تبلیغاتی مرتبط و مفید با مهاجرت به استرالیا همراه باشد این مسئله را صادقانه به همه اعضای فورم اعلام کرده و هرگز سعی در مخفی سازی این حقیقت نخواهم داشت.
2. در اجرای فرایند تبلیغاتی به کاربری اصلی فورم (مهاجرت به استرالیا) توجه داشته و فقط موارد مرتبط با مهاجرت به استرالیا را تبلیغ میکنم؛ در ضمن میدانم سایر اعضای فورم حق اظهار نظر در رابطه با همه موارد تبلیغ شده را دارند.
3. در صورت داشتن مقاصد تبلیغاتی، میدانم انگیزه اصلی پذیرش من در این فورم کمک به اعضاء و خوانندگان فورم هست و در همه موارد تبلیغاتی این نکته رو مورد توجه ویژه قرار خواهم داد.
4. هرگز فورم را بعنوان یک ابزار تبلیغاتی مورد سوء استفاده قرار نخواهم داد.

E - سیستم نظارت:
1. مطلع هستم برای فعالیت در این فورم باید به قوانین جمهوری اسلامی ایران از یک طرف و دولت استرالیا از طرف دیگر احترام گذاشته و بنابراین از ترویج مطالب خلاف آن قوانین پرهیز می نمایم (رجوع به نکته 4).
2. این حق را به ناظرین فورم میدهم که در سایر موارد پیشبینی نشده در این تعهدات بعنوان مرجع نهایی مورد پذیرش من باشند.
3. این حق را به مدیریت و ناظرین فورم میدهم که در صورت تخطی از هر کدام از تعهداتم، عکس العمل لازمه از جمله حذف/ویرایش پست، حذف موقت/دایم کاربری من، اخطار، و ... را داشته باشند؛ ضمناً در صورت لزوم اعتراض به عکس العمل ایشان را فقط بصورت پیغام خصوصی و در موارد خاص حداکثر یکبار و آن هم در تاپیک انتقادات مطرح میکنم (رجوع به نکات 5، 6 و 7).
4. میدانم برای عدم رعایت تعهداتم هیچ توجیهی وجود ندارد (خشم، شوخی، بدبینی، ...) و میدانم عدم رعایت تعهداتم در هر صورت و با هر انگیزه نتیجه یکسان دارد؛ همچنین میدانم در صورت بروز تخلف از جانب من نباید توقع بخشودگی داشته باشم.
5. در صورت مشاهده موارد خلاف این تعهدات از جانب سایر اعضاء و یا هر موردی که نیاز به نظارت را در آن احساس میکنم از قابلیت گزارش (Report) و یا ارسال پیغام خصوصی به ناظرین استفاده میکنم.

نکته 1: تشخیص نامناسب بودن نام کاربری و یا شباهت تعمدی آن به نام سایر کاربران (جهت تقلید هویت یا تقلید حساب کاربری) بر عهده ناظرین فورم است.
نکته 2: چنانچه در تایپ فارسی مشکلی وجود داشته باشد میتوانید از ابزارها و وب سایتهای کمکی از قبیلhttp://www.behnevis.com و یا http://www.pcfarsi.com استفاده نمایید.
نکته 3: استفاده از زبان اصلی برای کلمات خاص بلامانع است. مثلاً IELTS، DIAC و ...
نکته 4: بدیهی است معرفی و ترویج روشهای تقلب در مهاجرت بر خلاف قوانین دولت استرالیا است. ضمناً یکی دیگر از موارد خلاف قوانین دولت استرالیا ارائه مشاوره رسمی مهاجرت به مهاجرین توسط افراد غیر متخصص است.
نکته 5: همیشه همه اعضای فورم اجازه اظهار نظر در رابطه با سیستم مدیریت و نظارت فورم و بیان انتقادات، پیشنهادات و نظرات خود را دارند.
نکته 6: در حالت معمول در صورت مشاهده تخلف سیستم نظارت اقدام به اعلام اخطار به کاربر/کاربران متخلف نموده و چنانچه تعداد این اخطارها به 3 برسد کاربر برای همیشه از فورم اخراج خواهد شد. البته سیستم نظارت این اجازه را دارد که در موارد خاص، تخلفات سنگین، و یا مواردی که کاربر متخلف مایل به همکاری در اصلاح صدمات ناشی از تخلف نباشد، کاربر را صرف نظر از تعداد اخطارهای ثبت شده برای همیشه از فورم اخراج نماید.
نکته 7: چنانچه در رابطه با عکس العمل سیستم نظارت نسبت به خود انتقادی دارید به این مسئله نیز توجه کنید که مدیران و ناظران در حال انجام وظیفه هستند و در بسیاری موارد مجبور به اتخاذ تصمیمات دشوار میشوند. بعنوان یک قاعده اخلاقی هرگز نباید در اعتراض به سیستم نظارت از موازین اخلاقی خارج شد و یا ناظرین را مجبور به شرکت در بحثهای فرسایشی و خسته کننده نمود. بنابراین در صورت لزوم حداکثر یکبار با پیغام خصوصی و در موارد خاص نیز یکبار در تاپیک انتقاد (معرض دید عموم) مسئله را مطرح نموده و بیش از آن حق اعتراضی وجود نخواهد داشت. هرگز پستهای اعتراض را در تاپیکهای دیگر ارسال نکنید؛ هرگز تاپیک جدیدی برای اعتراض ایجاد نکنید؛ هرگز کاربر جدیدی برای اعتراض به ممنوع شدن کاربر قبلی خود ایجاد نکنید.
نکته 8: برای تشکر از سایرین (بواسطه ارسال پستهای مفید) فقط از قابلیت تشکر و یا ارسال پیغام خصوصی (PM) استفاده شود مگر اینکه علاوه بر تشکر مطالب دیگری نیز در پست وجود داشته باشد.Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group