فهرست www.MigrantHelp.com www.MigrantHelp.com
فروم مايگرنت هلپ

پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول   جستجوجستجو      گروههاي کاربرانگروههاي کاربران   درباره مادرباره ما   RSSRSS   ثبت نامثبت نام 
 مشخصات فرديمشخصات فردي   پيامهاي خصوصيپيامهاي خصوصي   ورودورود 

لاج آنلاين و محاسن آن نسبت به لاج كاغذي

اين بخش قفل شده است و شما نمي توانيد در آن پست، پاسخگويي، يا حذف انجام دهيد.   اين تاپيک قفل شده است و شما نمي توانيد آن را ويرايش كرده و يا به آن پاسخ دهيد.

فهرست www.MigrantHelp.com -> راهنماي تازه كارها

مشاهده تاپيک قبلي :: مشاهده تاپيک بعدي  
نويسنده پيام
admin
Site Admin

عضو شده در: 16 ارديبهشت 1386

تشکر شده 97 دفعه در 47 پست

پستتاريخ: 5 ارديبهشت 1387 - 11:27    عنوان: لاج آنلاين و محاسن آن نسبت به لاج كاغذي پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

با توجه به شواهد و قراين ذيل لاج آن لاين بهتر از حالت كاغذي بنظر مي رسد و بسياري از شركتها و وكلا نيز اكنون خودشان اين حالت را انتخاب كرده اند. حال به مزاياي لاج آن لاين اشاره مي كنيم :

زمان : كوتاهتر خواهد بود در حالت Paper-Base مدت زماني طول ميكشه تا پرونده به اداره مهاجرت برسد و پس از آن در نوبت قرار بگيرد تا باز شود. و بعد از آن يك مدت زمان ميبرد تا پرونده بررسي شود و مدارك كنترل شود كه مدارك كامل است يا نه و آيا شما اصلا شرايط مهاجرت يا آن نوع ويزا را داريد . بعد از آن يك زمان ديگر براي بايگاني مدارك و اسكن دارد ومدت زمان ديگري هم در انتظار براي فايل نامبر . در حالي كه در حالت آن لاين از زمان لاج تا فايل نامبر و كيس آفيسر ممكن است حدود 6 ماه شود ولي در لاج آن لاين هم اكنون فقط تا فايل نامبر در بعضي موارد 9 ماه هم شده است و تا كيس آفيسر بيش از يكسال. چون در حالت آنلاين خودتان همه مدارك را اسكن DIGITIZE)) ميكنيد و ميفرستيد ديگد لازم نيست اداره مهاجرت روزها وقت گذاشته و اينكار را انجام دهد و بعد فايل نامبر را به كيس آفيسر اعلام كنند.

كنترل اتوماتيك پرونده : وقتي شما آنلاين لاج ميكنيد سيستم بصورت خودكار الزامات اوليه اي را كه پرونده شما بايد داشته باشد را چك مي كند (Basic ( Requirements را چك ميكند. در قسمت مربوط به زمان هم به اين نكته اشاره شد كه خود اين موضوع باعث كاهش زمان مي شود و ديگر لازم نيست شخصي ساعتها پرونده شما را كنترل كند. در حالت آن لاين اگر مشمول ويزا نباشيد سيستم اصلا به شما اجازه ادامه نمي دهد و همين باعث جلوگيري از بسياري اشتباهات كاربر ميشود . مثلا متوجه مي شويد كه به دليل اشتباهي كه در جايي از فرم ها كرده ايد امتيازت كم محاسبه شده و سريع مي توانيد اشتباهات را تصحيح نماييد.
رديابي پرونده TRACKING)) : وقتي آنلاين لاج مي كنيد يك شماره TRN به شما ميدهند كه مي تونانيد براحتي و هر وقت كه خواستيد از طريق سايت ببينيد كه پرونده شما در چه مرحله اي از كار قرارداد.
پرداخت سريع تر – بهتر و امن تر: براي كساني كه چه كاغذي چه آنلاين با كرديت كارت پرداخت را انجام مي دهند اهميت دارد چون مي دانند كه معمولا كرديت كارتها داراي Password نمي باشد و اگذ كاغذي لاج كنند و يك مامور يا شخص متخلفي شماره و نام و تاريخ انقضاي كارت را حفظ كند نسبتا درگير يك سري مشكلاتي خواهيد شد كه هرچند قابل حل مي باشد ولي دردسر ساز است. ولي وقتي آنلاين پول را پرداخت مي كنيد تحت SSL128 هستيد و هيچ كسي حتي ADMIN نميتواند كار را مانيتور كند كه مشخصات كرديت كارت چيست. جدا از مسئله امنيت پرداخت زمان و دردسرهاي ارسال پول و منتظر رسيدن و دريافت پول از آن طرف نيز يكي از معضلات پرداخت است كه در روش آن لاين و با كارت اعتباري سرعت قابل توجه است . البته در حالت كاغذي بايد شما يك International Money Order براي اداره مهاجرت تهيه و همراه با مدارك براي آنها ارسال كنيد.

براي لاج آنلاين چه كنم ؟
خيلي ساده است . فرم 47اس را كه دستي پر مي كرديم حالا كامپيوتري پر مي كنيم تازه اگر با مشخصاتي كه داريد مشكل نمره داشته باشيد همونجا بهتون ميگه و نمي ذاره كه بقيه فرم رو پر كنيد . ولي حتما بايد براي پرداخت كرديت كارت داشته باشيد كه انواع مورد قبولش رو آورده كه بسته به اينكه كارت شما از كدوم نوع است بايد تيك بزنيد و شماره كرديت كارت و نام دارنده كارت و تاريخ انقضاي كارت را وارد مي كنيد مبلغ رو هم خود سيستم به صورت تايپ شده با توجه به نوع ويزاي شما اونجا مياره .
بعد كه تموم فرم رو پر كرديد و سابميت كرديد بايد مدارك جانبي رو كه توي چك ليست بهتون مي ده و مي تونيد پرينت بگيريد رو اسكن كنيد و با استفاده از كد trn كه بهتون ميده وارد قسمت اتچ كردن مدارك شويد و كليه مداركتون رو اتچ كنيد .

برخي مدارك لازم براي لاج انلاين :
Birth certificate or other evidence of age
Copy of page of passport containing personal details
Evidence of IELTS test
Evidence of overseas qualifications
Evidence of skills assessment
Evidence of 'Specific Work Experience'
Evidence of work experience
Form 1221-¦Additional personal particulars information
NAATI accreditation or other qualification
Passport photo
Form 160EH - Radiologist report on chest x-ray
Form 26EH - Medical examination for an Australian visa
Form 47P - Overseas penal clearance certificate

يعني اصلا لازم نيست با پست چيزي رو براشون بفرستيم؟
ترجمه ريز نمرات و سابقه كار و همه موارد مثل فيش هاي حقوقي و غيره را مي شه اسكن كرد و الصاق كرد؟ اين كار رو كردي؟
براي اسكن مدارك 28 روز فرصت داريد و لازم نيست چيزي پست كنيد . فقط اگر بعدن كيس آفيسرتون ازتون بخواد پست مي كنيد . ولي بايد در نظر داشته باشيد كه بيشتر از 60 فايل نمي توانيد اتچ كنيد و نكته ديگر اينكه يا بايد اصل مدارك را به صورت رنگي اسكن كنيد و يا كپي برابر اصل شده را اسكن كنيد .
در مورد سرعت رسيدگي هم در خود سايت آورده شده است كه لاج كردن به صورت آنلاين سرعت رسيدگي پرونده رو افزايش مي دهد .

آيا مدارکي که بايد اسکن بشه رزولوشن استانداردي ميخواد؟
بله كلي شرايط و محدوديت و فرمت داره اين لينكش هست دقيق مطالعه كن
http://www.immi.gov.au/e_visa/general-skilled-migration-attachments.htm

البته اگه خلاصه كنم برات بايد با 96Dpi اسكن كني و به يكي از فرمت هاي مورد قبول Save كني كه اكثرا همه Jpg ميكنن و بعد Jpg هاي مرتبط رو همه رو با هم PDF ميكنن.
حجم هر فايلي كه ميخواهي Attach كني به پرونده ات هم نبايد از 1MB بيشتر بشه.
اگه بيشتر شد و هيچ چاره اي نداشتي بصورت چند قسمتي part1,2,3 درش بيار

من تو ACS تاييد شدم و حالا مي خوام Online لاج كنم. ولي از بعد از ACS تا امروز اومدم يه شركت جديد و مي خوام الان براي اين مدت از اينجا هم سابقه كار بگيرم.

1. مي خواستم ببينم تا حالا كسي بوده كه سابقه كارش رو كسي بجز مدير عامل، مثلاً مدير مستقيمش، امضاء كرده باشه؟ چون يه كم دردسر داره اينجا از مدير عامل امضاء بگيرم. اگه فرقي نداره بدم مدير IT.

2. كسايي كه رفتن استراليا، اونجا بايد براي سابقه كارمون چي كار كنيم؟ اونجا هم سابقه كاري كه خودمون از اول به انگليسي نوشتيم رو قبول دارن؟ يا بايد حتماً مهر دادگستري و امورخارجه بخوره؟

- تا اونجایی که من می دونم ، کنترل امنیتی (security Check )و سابقه کاری از طریق سفارتخونه استرالیا و شرکتهای وابسته انجام می شه . بنابر این سابقه کاری رو از کسی باید بگیری که قدرت امضاء سابقه کاری رو داشته باشه (با عرف ایران). برای مثال در شرکتهای بزرگ ، مدیر عامل سابقه کاری رو امضا نمی کنه ، معمولا سابقه کاری رو از بخش نیروی انسانی یا معاونتهای وابسته به اون می گیرن. ولی در شرکتهای کوچک ، مدیر عامل هم می تونه امضاء کننده باشه.
بهتر هست از کسی سابقه کاری رو بگیری که قابل تماس باشه .

2- توی استرالیا معمولا 2 نفر رو بعنوان معرف از مدیرهای قبلیت که بشه باهاشون تماس گرفت رو ازت می خوان. حداقل از من برگه سابقه کاری نخواستن. تا اونجایی هم که من می دونم ، خوشون سابقه کاری به کسی نمیدن. مدیر مستقیمت رو بعنوان معرف به محل کار بعدی باید معرفی کنی.

آيا ميشود اطلاعاتي را مثل نمره آيلتس و غيره٬ چند روز بعد از تكميل فرم بصورت آنلاين به فرم پر شده اضافه كرد؟
مي‌شه بگين كه شماره نتيجه امتحان رو همون موقع بايد وارد كنيم يا مي‌شه طي 28 روز باقيمانده اين كار رو انجام داد؟
وقتي شما فرم كامپيوتري رو پر مي كنيد يك قسمتي در مورد نتيجه آيلتس داره كه بايد كدي را كه روي نتيجه امتحان زده شده وارد كنيد .
تا وقتيكه تمام اطلاعات درخواستي فرم رو پر نكرده باشيد اجازه سابميت به شما نميده و تا وقتي كه سابميت نكرده باشي 28 روز بي معنا است .

آيا مدارك رو هم بايد رنگي اسكن كرد و فرستاد يا بايد انو پست كرد؟
بايد تمام مدارك رو يا اصلش رو به صورت رنگي اسكن كنيد يا كپي برابر اصل شده اش رو اسكن كنيد و بفرستيد . بعدا اگر كيس آفيسر ازتون مدارك رو بخواهد بايد برايش پست كنيد.

آیا برای دیاک اصل مدرک فارسی رو هم باید اسکن کنیم؟
هم ترجمه اش رو اسكن كن و هم اصلشو اسكن كن !
اگه اصلشو نداري كپي برابر با اصلشو اسكن كن !

[color=darkred]ايا براي پرداخت ان لاين debet card قبوله؟[/color]
visa electron کردیت کارت است یا دبیت؟
كليه دبيت كارتها يا اصطلاحاPre-Paid Card ها با لوگوي VISA يا MasterCard جهت لاج آنلاين قابل قبول است.
اين حرف رو كسي ميزنه كه بيش از 4 ماه تحقيق كرده رو اين موضوع و بعد از هزار تا بدبختي يك VISA Pre-Paid Card گرفته و ده روز پيش هم به همين طريق لاج كرده.
ضمنا VISA Electron هم در كليه جاهايي كه لوگو VISA داشته باشه كار ميكنه.
فرق VISA Electron اينه كه كليه تراكنش ها از طريق اينترنت مجددا چك ميشه و بصورت پيش فرض داراي امكان VbV يا Verified By Visa هستش. (رمز دوم اينترنتي)
هم ميتونه Credit باشه هم Pre-Paid بستگي به حساب و تقاضا و شرايط دارنده حساب داره
من باب اطلاعات بيشتر :
تنها جايي كه Pre-Paid Card ها يا دبيت كارت ها به جاي Credit Card ها كار نمي كنند اونجايي است كه شما بيش از مبلغ موجودي نياز به پرداخت داريد . در اين صورت فقط كرديت كارتها هستند كه ميتونند استفاده بشن تا مابقي وجه از روي اعتبار دارنده كارت پرداخت بشه.

اگه از credit card شخص ديگه اي استفاده کنيم قابل قبوله؟ ايرادي نداره مشخصات main applicant با مشخصات دارنده کرديت کارد يکي نباشه؟
ايرادي نداره. ميتونيد از كرديت هر كسي خواستيد استفاده كنيد. مهم فقط واريز وجهه.

من به صورت آن لاين مداركمو لاج كردم و از من مديكال مي خواد در صورتيكه هنوز برام كيس آفيسر تعيين نشده . آيا بايد مديكالمو بفرستم يا صبر كنم كيس آفيسرم مشخص بشه؟
كنار هر فايل كه دانلود ميكني يه توضيحي داده مديكال رو براي ما گفته بيستيد تا به شما بگيم حالا براي شما رو نمي دونم با دقت بخونيد بريد تو چك ليست و انجا كه براي دانلود هستش ميزني بعد يه سري اطلاعات پايينش هستش حتما خوب بخونيد.

مدیکال چون داری زمان هستش خود اونها پیشنهاد میکنند که صبر کنید تا کیس افیسرتون تصمیم بگیره و بهتون بگه. اگه وضع مالیت خوبه میتوانی بفرستی و اگه باز کیس افیسر خواست دوباره براش بفرستی

راستي شما همه مدارك رو چطوري اسكن كردين. منظورم مدارك به اون زيادي رو چطوري توي تعداد محدودي فايل فرستادين؟

شما میتوانید 60 فایل ضمیمه کنید. فکر نمیکنم کسی حدود 60 فایل داشته باشه مگر اینکه چندتا بچه داشته باشه
در مورد مدارک شبیح هم میتوانید اونها رو تیدیل به پی دی اف کنید مثلا اگه دو تا مدرک درارید که در ارتباط با هم هست مثلا در چند صفحه هست . میتوانید اونها را تبدیل به فایل PDF کنید.

من چند روز پیش این کار رو برای یکی از دوستام انجام دادم بر خلاف تصورم خیلی راخت بود البته برای کلاس 176 حالا بقیه رو نمی دونم در ضمن مدارک یا نمره ایلس رو خواست اما اما کار بدون اون هم پیش درانتها وقتی پول رو پرداخت میکنید به شما میکه شماره TRN چی هستش و شما از این به بعد با این شماره میتوانید کارهای پروندتون رو دونبال کنید.
بعد از این مرحله دیگه نمتوانید وارد اون اکانتی که اول باهاش فرم SK47 رو پر کردید بشید. چون میگه این ID یک بار لاگ شده . حالا منظورش از لاگ چی هست والا من هم نمی دونم.
سپس ما با استفاده از TRN و پسورد قبلی وارد بخشی که باید مدارک رو ضمیمه کرد شدیم اونجا یک چک لیست داشت و مدارکی رو باید ضمیمیه کنید زده . در ضمن یسری مدارک رو هم برای هر شحص جدا گونه گفته که باید پر کرده و طی مدت 28 روز به آدری آدلاید بفرستید درضمن اسکن مدارک هم باید با رزولوشن 96dpi اسکن به و حجمش هم بیشتر از1000kb نباشه.
درضمن در یه بخش دیگه کلیه اطلاعات پول واریزی هستس شما میتوانید از هر بخش پرینت بگیرید.
دوستان این پروسه بود که تا لان به صورت آنلاین ما انجام دادیم.

من تصميم دارم كه مداركم رو آنلاين لاج بكنم ولي هنوز جواب اسسمنتم نيومده و بايد لاج نهايي رو موقع اومدن نتيجه اسسمنتم انجام بدم. اما حتما خودتون هم ميدونين كه پر كردن فرم آنلاين به صورتيه كه ميشه قسمتي از اونو پر كرد و اون رو save كرد و بعدا دوباره با دادن آيدي كه سايت موقع save كردن ميده و پسورد خودتون دوباره پر كردن بقيه فرم رو در زمان ديگه اي انجام داد. من هم به همين وسيله تا حالا همه فرم رو بجز نتيجه اسسمنتم و پرداخت مبلغ پر كردم .
حالا سوال من اينه كه درست بعد از پرداخت پول باز هم امكان save وجود داره يا ديگه به محض اينكه صفحه پرداخت پول رو submit ميكنيم ديگه نميتونيم به موارد پر شده در فرم دسترسي داشته باشيم؟ راستش من الان برام يه امكاني پيش اومده كه كسي كه تا چند روز ديگه توي تهران هست credit card داره و ميتونه اين كار رو برام انجام بده ولي هنوز نتيجه اسسمنتم نيومده. به همين خاطر هم ميخواستم بدونم كه آيا پرداخت هم save ميشه يا اون ديگه آخرين مرحله است؟
خيلي خيلي ممنون ميشم كسايي كه خودشون آنلاين لاج كردن جواب سوالم رو بدن. راستش جرات نكردم خودم امتحان كنم چون ترسيدم بدون جواب اسسمنتم فرمم لاج بشه!

من مطمپن نيستم ولي قاعدتا مي توني بعد از سيو كردن قسمت پرداخت باز هم فرمت رو كامل كني يعني تا وقتي كه دكمه سابميت را نزده باشي مي توني تغييرات بدي. ولي كسي كه براي ما شماره كرديت كارتش رو وارد كرده بود خيلي مايل بود كه همون موقع وارد كردن اطلاعات كارتش دكمه سابميت رو هم بزنه تا از نظر امنيتي مطمپن باشه كه براش مشكلي پيش نمي آد چون اون زياد به اينترنت اطمينان نداره بنابر اين خودش از كانادا قسمت پرداخت رو پركرد و خودش سابميت كرد.

من میخواهم انلاین لاج کنم. میخواهم بدونم چند وقت بعد از لاج کردن باید سوء پیشینه را فرستاد.
از وقتي كه من آنلاين مداركم رو لاج كردم 2.5 ماه بعدش مديكال و سوء پيشينه خواستند . البته شايد كيسهاي مختلف فرق كنه.

در این آدرس هم دیاک تو ضیح داده در ارتباط با مدیکال چک بد نیت یه سری بزنید

من اگر بعد از لاج آنلاين ايران نبودم و اگر از من مديكال و سوءپيشينه خواستند، بايد براي جفتش برگردم ايران يا مي‌تونم مديكال رو همون‌جايي كه هستم بگيرم؟ يا نه كلا؟!؟!
نمي تونم خيلي با اطمينان جواب بدم ولي از اونجاييكه چيزي تو سه تا فرم مربوط به Medical ننوشته به نظرم (نظر شخصي بنده) فرق نميكنه شما فرم هاي Medical كه بعد از لاج آنلاين با نام و شماره پاسپورت خودت بطور اتوماتيك برات صادر ميشه رو پرينت ميگيري ميري پيش Panel Doctors احتمالا هر جاي دنيا كه تو ليست اونها باشه. اونها هم نتيجه رو به شماره TRN شما و براي سازمان هاي مربوطه ارسال ميكنند. و در صورت درخواست شما يك رسيد بهت ميدن.

تاريخ همون روزي که ان لاين لاج ميکنيم به عنوان اولين روز شروع پروسه کارمون محسوب مي شه يا اينکه بعد از28 روز که مدارک موردنياز رو ارسال کرديم تازه فايلمون تشکيل ميشه؟
شما از همان روزي كه پول رو پرداخت ميكني پروندت به جريان مي‌افته.

1- لینک این سرویس تو سایت DIMA چیه؟

2- این روش مزیتی از نظر زمان اسس داره؟

3- اگر بخواهیم از اطلاعات کردیت کارت یکنفر دیگه استفاده بکنیم چه مشخصاتی از اون لازم داریم شماره کارت و رمز؟
دیگه چی؟

برای شروع کار و دریافت اطلاعات بیشتر آنلاین اقدام کردن به این آدرس برو.
http://www.immi.gov.au/e_visa/general-skilled-migration.htm
2- ولا تا جای که من میدونم از ز مانی که شما پول رو پرداخت میکنید پرونده شما به جریان می افته
3- اطلاعاتی که برای پرداخت باید داشته باشید 1- اسم و فامیل صاحب کارت 2- این کارت باید این کارت تو لیست اونها باشه یعنی ائنها باهاش کار کنند مثل ویزا کارت مستر کارت 3- تاریخ انقضا کارت لازمه و یک شماره رمزی هست که تو پرداختهای اینتزنتی شما باید داشته باشید.4- و خوب باید تو کارت پول لازم که 2060 دلار هست باشه

من ميخوام آنلاين لاج كنم اين ارور رو بهم ميده ميگه كه حتما بايد يه
تحصيلات استراليا بزني من كه ندارم تكليف چيه؟

احتمالا امتيازت نمي رسه !
مجددا تمام مراحل رو از اول انجام بده و دقيق بخون ببين چي ازت مي پرسه
معمولا معادل تحصيلات يا كار در استراليا مي توني 2 غش 3 سال سابقه كار جايگزين كني
من فكر مي كنم يا واقعا امتيازت نمي رسه به 120 يا يك جا منظور سوالاشو نفهميدي واسه همين برنامه امتيازت رو كم محاسبه كرده !
پيشنهاد مي كنم اول فرم Piont Test رو از رو سايت دانلود كني و خوب مطالعه كني بعد آنلاين امتحان كني

1-آيا تاريخ ازدواج قبل از لاج مهم است؟
2-در مورد مداركي كه بايد كپي برابر اصل بشوند، آيا مهر دادگستري و وزارت امور خارجه كافي است و يا اينكه بايد علاوه بر ابن مهرها، مداركو ببريم سفارت استراليا تا اونجا هم مهر بزنند ( با دادن 24000 تومان براي هرصفحه)؟
3-اگر هنگام لاج كردن آنلاين سن ما زير 29 سال باشد و مثلا يك ماه بعد سنمان بالاي 29 سال برود آيا 5 امتياز سن را از دست مي دهيم و يا اينكه اين امتياز هنگام لاج كردن محاسبه مي شود و بعد از آن مهم نيست؟
4-آيا مي توان بعد از لاج ، محل كار را عوض كرد و در يك كشور ديگر كار كرد، و آيا مهم است كه بعد از لاج به كاري كه مربوط به رشته مان نباشد مشفول شويم؟

1. تاريخ ازدواج خيلي مهمه و ربطي به قبل و بعد لاج نداره
2. همون دو تا مهر كافيه ضمنا ديگه مدتي است كه سفارت استراليا واسه ويزاي 175 يا 136 سابق ديكه هيچ تاييد يا كاري انجام نميده
3. تاريخي كه لاج آنلاين ميكني و پول رو ميرزي و بهت TRN ميده بعنوان مرجعه تصميم گيري شناخته ميشه. واسه لاج كاغذي هم تاريخي كه مداركت رو دريافت كنن و بهت Aknowledgement Letter رو بفرستن . اگه نسبت به اين تاريخ ها كه گفتم شرايط سن رو داري تمومه خيالت راحت باشه.
4. بعد از تاريخ لاج طبيعيه كه ممكنه هر كسي شرايطش تغيير كنه. مشكلي نيست فقط اگر آدرس محل سكونتت عوض شد بايد اطلاع بدي. اگر هم آخرين گواهي كارت اينجوري صادر شده كه فلاني از تاريخ فلان تا هم اكنون فلان جا مشغول كاره بايد يك گواهي كار جديد از محل كار جديدت بگيري و بفرستي كه اونها بفهمن الان ديگه جاي قبلي كار نميكني . ولي اگه گواهي كارت اينجوريه كه فلاني از فلان تاريخ تا فلان تاريخ در اينجا مشغول بوده نيازي به نگراني نيست.

در هر صورت پيشنهاد بنده اينه كه چون نوع و امتياز كار جديد شما بعد از لاج تاثيري رو پرونده ات نداره فقط جهت اطلاع CO و جلوگيري از ابهامات احتمالي بعدي تغيير محل كارت رو به همراه يك گواهي كار جديد براي DIAC يا براي CO بفرستي.

من مي خواستم آنلاين لاج كنم، علاوه بر همه مداركي كه به ACS دادم، سابقه كار از اون تاريخ به بعد رو آماده كردم. قباله و پايان خدمت همسرم رو بايد ترجمه كنم. يه گواهي حساب مشترك هم از بانك بايد بگيرم و ترجمه كنم.

دو تا سوال داشتم فقط:
1. براي پايان خدمت همون كارت رو بايد بدم ترجمه يا بايد از يه سازماني يه گواهي ديگه بگيرم؟
2. تو check list زده Passport bio data pages. من قبلا كه مدارك ACS رو مي دادم ترجمه، از Passport دو تا كپي گرفتم كه براي اين مرحله دوباره نرم دنبال كپي. اما از اون موقع يه بار براي IELTS يه هفته رفتم دوبي، حالا بايد به خاطره اون يه صفحه دوباره بدم يه كپي جديد از Passportام بگيرن؟

از من پايان خدمت خواستند. كارت رو ترجمه كردم و فرستادم. كارت كافي است.
نياز به كپي جديد پاسپورت هم نيست.همون رو بفرست.

در مورد تاريخ ازدواج يعني مشكلي نداره اگر مثلا امروز عقد كنيم و يك روز بعد لاج كنيم و آيا ازمون نمي خوان كه مداركي دال بر زندگي مشترك ارايه بديم (البته غير از عقد نامه)
ببين قاعدتا شما اگه تا تاريخ لاج عقد نكرده باشي مجرد به شمار مياي و نمي توني تاريخ ازدواج رو تاريخي در آينده بزني.

ولي حتي اگه همون تاريخ لاج و يا به قول شما يك روز قبلش عقد كرده باشي و همه كارهاي محضر و شماره و تاريخ و ... رو انجام داده باشي بله هيچ مشكلي نداره

مدارك دال بر زندگي مشترك از بعضي ها خواسته نميشه دليلش هم نامعلومه شايد شرايط شما هم يكي از اون شرايط باشه ولي يك نكته اميدوار كننده هست اونهم اينه كه چون تو عقدنامه ما ايراني ها مواردي مثل حق طلاق و نفقه و هزار تا كوفت و زهرمار ديگه وجود داره برخي وكلا معتقدند كه خود به خود متضمن زندگي مشترك هم هست.

نكته پرونده شما در اينه كه آيا ميخواي از 5 امتياز همسرت هم استفاده كني يا نه ؟ يعني اگه همسرت هم نمره سن و زبان و اسس مدرك و سابقه و ... بياره شما ميتوني 5 امتياز بگيري . در اين صورت احتمال اينكه از شما مداركي دال بر ادامه زندگي مشترك بخوان بيشتر ميشه چون منطقا ممكنه بعضي ها كلك بزنن و براي اين 5 امتياز ازدواج صوري بكنن. در هر حال مدارك دال بر ادامه زندگي مشترك رو ميتوني از همين الان جور كني كه اگه ازت خواستن كمتر مشكل داشته باشي

1. همسرت رو تحت بيمه خودت درمياري و براش دفترچه بيمه ميگيري يا
2. يك حساب بانكي مشترك با مبلغ ترجيحا قابل توجه باز ميكني يا
3. يك قبضي مثل موبايل كه بنام همسرت باشه و آدرسش با آدرس سكونتي كه ارايه ميدي يكي باشه كه اونها بفهمند جفتتون يك جا زندگي ميكنين.
4. آخريش هم اگه خيلي گير كردي يك استشهاد رسمي محلي با تاييد كلانتري محل و دادگستري مبني بر ازدواج و زندگي مشترك شما از فلان تاريخ تا هم اكنون

در مورد ازدواج بايد خدمتت عرض كنم كه من يكسال قبل از لاج عقد كرده بودم و همراه مدارك ترجمه عقدنامه رو هم فرستادمولي بعد از مشخص شدن آفيسر با اينكه از امتياز همسر هم نمي خواستم استفاده كنم ازم مدارك بيشتري دال بر تداوم زندگي خواستن و خودشون برام چند تا مثال زده بودند كه مثلا يه نامه بانكي از حساب مشترك يا مثلا اجاره نامه يا سند ملك مشترك و عكس و يا يه دعوتنامه كه توش من و همسرم به كنفرانسي يا چيزي شبيه اين دعوت شده باشيم. كه من 3-4 تا عكس فرستادم و يه دعوتنامه كه به همراه همسرم به يه سمينار دعوت شده بوديم و از شانس خوب هم اسم من تو دعوتنامه بود هم اسم همسرم و براي محكم كاري هم رفتم همون دفتري كه عقدمون ثبت شده بود و يه نامه خطاب به اداره مهاجرت استراليا گرفتم كه توش نوشته بود كه من و همسرم فلان تاريخ عقد كرديم و همچنان مشغول زندگي هستيم.

من هم آدرس خودم و همسرم رو متفاوت داده بودم و ازم مدارک اضافه خواستند که برات توضیحشو دادم و فکر نمی کنم مشکلی باشه ولی الان اگر می خواستم این کار رو بکنم دیگه آدرسو متفاوت نمی دادم و آدرس همسرم رو همون آدرسی میدادم که برای خودم دادم چون به نظر من دلیلی نداره که بیخودی آفیسرتو به شک بندازی چون اونجا شرایط مثل اینجا رو ندارند که ممکن 2 نفر بعد از عقد تا چند وقت باز هم از هم جدا باشند و با والدین زندگی کنند لذا براشون یه کم شک برانگیزه برای همین به نظر من می تونی آدرس همسرتو همون آدرس خودت بدی ولی با تمام این تفاسیر اگر آدرس متفاوت بدی بعدا فقط باید یه سری مدارک تکمیلی بهشون بدی. حالا دیگه خود دانی

من چند روز پيش آنلاين لاج کردم ...
و مدارکم و سوابق کاريم را فرستادم توي سايت...
ولي امروز فهميدم... آدرس محل کار قبليم عوض شده ... در حاليکه توي سابقه کارم آدرس قديمم بوده که اتفاقا توي سايت هم فرستادم ... هنوز هم 28 روز مهلتم تموم نشده ...
بايد چي کار کنم ؟

خوب خداشكر كه آدرسي كه تو سايت موقع پركردن فرم هاي آنلاين دادي با آدرسي كه تو گواهي كارته يكيه ! اين رو شانس آوردي.
پيشنهاد ميكنم فعلا كاري نكن تا چند ماه ديگه كه CO دار بشي . وقتي CO بهت اعلام كرد كه واسه چك محل كار ميان اونوقت بهشون آدرس جديد محل كار سابقت رو بده و ازش بپرس واسه اين تغيير آدرس چه مداركي لازم دارند؟
اگر هم خيلي وسواس داري و نگراني مي توني به محض مشخص شدن CO بلافاصصله بهش بگي ولي بدون كه اين كار احتمال چك محل كار رو بالاتر ميبره !
اگر باز هم خيلي خيلي نگران هستي يك لينك تو سايت هست واسه After Lodgement كه گفته اگه تغييري تو شرايطون ايجاد شد طي مراحل اون فرم عمل كنيد و خبر بديد. تو سايت DIAC رو بگرد اگه پيدا نكردي بگو تا بگردم لينكش رو واست پيدا كنم.

يک مشکلي که در رابطه با پر کردن مراحل ONLINE ‌وجود داره ، اينه که در قسمت سوابق شغلي نمي تونم قسمتهاي PART TIME AND FULL TIME‌ را مشخص کنم
مثلا من تو يک شرکت 10 ماه PART TIME بوددم و 8 ماه FULL TIME ، ولي تو فرم ONLINE فقط مي تونم مشخص کنم از تاريخ .... تا تاريخ .... در اين شرکت بودم . و هيچ مشخصه ديگري ندارد.

از نظر اونا اگه سابقه كارت تاييد بشه فرقي بين پارت تايم و فول تايم نيست.
شما اون جدول ها رو طبق واقعيت پر كن بعد از اينكه لاج تموم شد و پول رو پرداخت كردي بهت 28 روز وقت مي دن كه مداركت رو اسكن كني و بفرستي بعدشم چند ماه بعد ازت ميخوان كه اون مدارك رو پست كني. تو اون مرحله اونا بررسي ميكنن ببينن ادعاي شما كه مثلا گفتي 3 سال سابقه كار داري درسته يا نه. اونجاست كه طبق گواهي هاي كار كه تهيه كردي متوجه ميشن بعضي هاش فول تايمه و بعضي پارت تايم.
ما فعلا تو لاج آنلاين فقط ادعا Claim ميكنيم كه امتياز سابقه كار رو داريم ديگه بررسي و تشخيص ارزش اونها بر اساس نوع كار و تخصص و فول تايم يا پارت تايم بودنش به عهده اوناست. اصلا واسه همينه كه معمولا (تاكيد مي كنم معمولا نه هميشه) بيمه بودن در درجه دوم اهميت قرار داره. چون ممكنه شش ماه كار پارت تايم شما ارزشش به اندازه يكسال كار فول تايم در جاي ديگه باشه.
نگراني نداره ببين اصلا واسه اينكه راحتت كنم ميگم. تو لاج آنلاين خيلي چيزها هست كه از شما پرسيده نميشه يا جزيياتش خواسته نميشه. فقط هموني كه ميخوان پر كن و بقيه اش كه به نظرت لازمه مطمين باش كه در مراحل بعدي ازت مي خوان. ناسلامتي Case Office اصلا كارش همينه واسه همينه كه روند بررسي پرونده ها تا يكي دو سال و بعضا بيشتر هم طول ميكشه ديگه .

ممكنه سوابق بيمه پردازي يا به قول خودشون Social Security Payment رو بعدها ازت بخوان.

بايد دقت كني كه اونايي كه پاره وقت يا نيمه وقت بودي تو مدارك كاغذي ات (كه در آنلاين بايد اسكنشون كني و بعدا پست كني) و همچنين تو مدارك مربوط Assess ذكر كني.

چون طبق قانون كار ما و اونها كارهاي پاره وقت و نيمه وقت لزومي به بيمه پردازي ندارن. پس اگه همه چي رو راستشو بنويسي مخصوصا تو رزومه و گواهي هاي كار كه از محل كار ميگيري بايد قيد شده باشه تمام وقت يا نيمه وقت يا پاره وقت. در اين صورت فقط بابت اون كارهايي كه تمام وقت بودي ازت بيمه مي خوان. (تصحيح ميكنم ممكنه بخوان)
بايد خيلي حواستو جمع كني و تو گواهي كارها اگه سابقه بيمه نداشته باشي ننويسي تمام وقت حتي بعضي وكيل ها ميگن اگه مي خواي سرشونو گول بمالي بهتره به جاي اينكه بنويسي نيمه وقت يا پاره وقت اصلا چيزي ننويسي تا اگه احتمالا بعدا ازت بيمه خواستن بتوني توضيح بدي كه فلان گواهي كار در فلان مدت تمام وقت نبوده و در نتيجه بيمه ندارم واسش.
اميدوارم كه دير نشده باشه چون خيلي ها موقع اسس به اين چيزا فكر نميكنن و مثلا ميخوان زرنگي كنن و سوابق پاره وقت و نيمه وقت رو تمام وقت جلوه ميدن. البته بعضي هاشون شانس ميارن و CO گاگول از آب درمياد و به بيمه گير نميده ولي از اونجاييكه شانس زياد سراغ امثال بنده و شما نمياد اگه واقعا امتيازت مي رسه و نيازي به اين كلك بازي ها نداري به نظر بنده حقير حتما از اول راستشو بنويس تا متكي به شانس نباشي.

يعني CO به من خودش را معرفي مي کن ؟ و به من ميگه که مي خواد محل کار را چک بکن ؟
بله معمولا اينطوره !
معمولا نواقص پرونده و كليات روند پيگيري از طريق CO اعلام ميشه.
لينك درج تغييرات در پرونده :
اگر آنلاين لاج كردي
اين يكيش : فقط جلوي آيتم I have a change of circumstances رو بايد علامت بزني و وضعيتت رو دقيق شرح بدي TRN فراموش نشه .
http://www.immi.gov.au/contacts/forms/gsm/post.htm
اگر كاغذي لاج كردي و فايل نامبرت اومده :
به اين آدرس ايميل ميزني با Subject اين : change of circumstances
branch2.docattach@immi.gov.au

از کجا می فهمی که این
ترانس اکشن درست انجام شده یا نه ؟ منظورم یه چیزی مثل confirmation داره که شما مطمئن بشی پول رو بهشون بدی؟

اگه تراكنش درست انجام شده باشه 2 تا چيز دريافت ميكني :
1. شما يك TRN Number در همون لحظه به همراه رسيد پرداخت پول از DIAC دريافت ميكني
2. طرف كه كرديت كارت مال اونه هم چند وقت بعد يك Statement از بانك صادر كننده دريافت ميكنه.
ضمنا در همون لحظه هم ميتوني از طرف بخواي بره آنلاين حسابشو چك كنه و ليست تراكنش هاشو بهت نشون بده و برات پرينت بگيره
فقط يادت باشه لحظه Submit كردن خودت هم اونجا باشي و دوباره فرم آنلاين لاجمنت رو كامل چك كني بعضي وقتها با اينكه Save شده ولي بازم يه جاهايي اطلاعاتت عوض ميشه نميدونم چرا. ضمنا بعد از لاج كلي نكته و دستورالعمل هست كه بايد همونجا باشي و دقيقا مراحل رو دنبال كني. اگه بك Laptop ببري اونجا راحت تري

منظور از Evidence of overseas qualifications چيست؟
منظور reference letter هاي محل كار است ؟
و منظور از NAATI accreditation or other qualification چيست ؟
منظور نامه گذراندن دروس به زبان فارسي است؟

1. اوليش يعني ترجمه دانشنامه تحصيلي (البته ريز نمرات هم جاي ديگه اي خواسته
شده)
2. دومي يعني همون گواهي هاي كار يا هرگونه سندي كه اشتغال بكار شما را ثابت كند مثل آگهي تاسيس و آخرين تغييرات شركت خودتان يا جواز كسب و ...
3. سومي هم بله يعني يا بايد از دانشگاه نامه فارسي بودن دروس رو بياري يا بايد بري ناتي امتحان زبان فارسي بدي.

رشته مورد نظر من در لاج onlne موجود نيست؟ چه كنم؟ براي دريافت پاسخ كليك كنيد

طبق گفته DIAC در اين روزها و ساعات لاج آنلاين انجام نديد چون موقع Rescheduling سيستم هاي اونهاست و ممكنه در پرداخت مشكلي بوجود بياد

البته ساعتهايي كه تو DIAC گفته بود رو با روزها و ساعتهاي ايران تبديل كردم. چك كنيد اگه اشتباه ميكنم تصحيح بفرماييد + دقت !

يكشنبه ها ساعت 12 شب تا 12.5 شب
سه شنبه ها : ساعت 10.5 شب تا 12.5 شب
پنج شنبه ها : ساعت 12 شب تا 12.5 شب

براي دريافت اطلاعات بيشتر از سايت اداره مهاجرت استراليا در مورد لاج آنلاين كليك كنيد.

*****براي درج سوالات خود در مورد لاج آنلاين كليك كنيد*****
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي ارسال email
نمايش پستها:   
اين بخش قفل شده است و شما نمي توانيد در آن پست، پاسخگويي، يا حذف انجام دهيد.   اين تاپيک قفل شده است و شما نمي توانيد آن را ويرايش كرده و يا به آن پاسخ دهيد.

فهرست www.MigrantHelp.com -> راهنماي تازه كارها

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours مي‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  
شما نمي توانيد در اين بخش تاپيک جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به تاپيکها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد تاپيک هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد تاپيک هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد