فهرست www.MigrantHelp.com www.MigrantHelp.com
فروم مايگرنت هلپ

پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول   جستجوجستجو      گروههاي کاربرانگروههاي کاربران   درباره مادرباره ما   RSSRSS   ثبت نامثبت نام 
 مشخصات فرديمشخصات فردي   پيامهاي خصوصيپيامهاي خصوصي   ورودورود 

آيا شما از ايرانيان در استراليا اجتناب ميكنيد؟ چرا؟
رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  بعدي

ارسال تاپيک جديد   پاسخ دادن به اين تاپيک

فهرست www.MigrantHelp.com -> نظر سنجي و راي گيري

مشاهده تاپيک قبلي :: مشاهده تاپيک بعدي  

آيا شما از ايرانيان در استراليا اجتناب ميكنيد؟
بله
33%
 33%  [ 55 ]
خير
66%
 66%  [ 107 ]
محموع راي ها : 162

نويسنده پيام
soodi

عضو شده در: 25 ارديبهشت 1386

تشکر شده 51 دفعه در 45 پست

پستتاريخ: 16 دي 1388 - 13:39    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

Sara, راستش ديشب به تنها نتيجه اي که رسيدم ( با توجه به اينکه قبلا لطفت به من رسيده بود ) اين بود که خيلي عصباني هستي و قضاوتت از يک تلاطم آني ناشي ميشه . وگرنه به نظر من اون حرف به آدمي که من ميشناختم نميومد .
خيلي متاسفم که همشهريهاي من باعث رنجش تو شدن . ولي خب ديگه بعضيها نمک نشناس هستن و ربطي هم به قوميتشون نداره . من به شخصه اميدوارم اگر تونستم تو رو ببينم يه خاطره خوب از مشهدي ها برات باقي بذارم و جبران کم لطفي هم شهري ها رو بکنم . ( البته اميدوارم حالا که فهميدي من مشهديم فرار نکني Wink )
ولي باور کن خوب و بد همه جا پيدا ميشه ....
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي ارسال email
lucky man

عضو شده در: 15 شهريور 1387

تشکر شده 29 دفعه در 27 پست

پستتاريخ: 16 دي 1388 - 13:50    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

البته معمولا هر نقطه اي يا شهري مردمش اخلاق هاي به خصوصي دارن و همه به يه چيزهايي مشهور شدن
اين وسط بعضي ها هم به چيزهاي ناخوشايندي مشهور شدن
مثلا همه ميدونن كه شمالي ها تو مهمون نوازي تكن! واقعا سنگ تموم ميزارن ( حداقل تجربه شخصي من اين بوده)
اما حقيقا (‌من ترك نيستم) اخلاق ترك هاي تبريز فوق العاده اس ... و خيلي دلم ميخواد وقتي جايي در غربت هستم اگه قرار باشه ايراني ببينم ترك تبريز باشه...

اين وسط متاسفانه واقعيت تلخي كه وجود داره اينه اكثر ايراني ها اونقدر غرق غرب شدن كه كلا هموطن دوستيشون يادشون ميره

گاهي آدم راهنمايي يا كمك يك خارجي رو ميبينه كه چقدر صادقانه و مهربون به آدم چيزي رو توضيح ميده واقعا حسرت ميخورم چرا هموطن خودم اينطوري نيست؟

حداقل كاري كه ميتونيم انجام بديم اينكه هركجا يه ايراني ديديم صادقانه و محبت آميز كمكش كنيم -- بدون بكراند منفي.. حداقل پيش دل خودمون راضي هستيم
Flower

خداحافظ Smile
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي
مريم ناز

عضو شده در: 1 آبان 1388

تشکر شده 5 دفعه در 5 پست

پستتاريخ: 16 دي 1388 - 14:23    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

البته بچه ها من يه چيزي رو بگم كه تيپ مهاجر هايي كه از ايران به كشور هاي مختلف مهاجرت ميكنن باهم خيلي فرق ميكنه. واين مربوط به قوانين مهاجرتي و يا مثلا پناهندگي هستش كه دارن.
مثلا ايراني هاي مقيم سوئد ٬ آلمان ٬ آمريكا ٬ سوييس ٬ ژاپن و استراليا باهم ديگه خيلي فرق ميكنن و روابطي كه ايراني ها تو يكي از اين كشور ها نسبت به همديگه دارن رو نميشه به كشور ديگه اي تاميمم داد.
در مورد استراليا: ايراني هاي مهاجر اكثرا از قشر تحصيل كرده و حتي مرفه در ايران هستند و من باتوجه به بك گراندي كه از دوستاي خودم كه رفتن يا اقدام كردن و يا حتي بچه هاي همين فروم دارم بنظرم مياد كه اكثرا ميتونن روابط خيلي خوبي باهم ديگه داشته باشند چون كم و بيش از يه سطح و قشر در اجتماع در ايران بودن.
بازگشت به بالاي صفحه
spark

عضو شده در: 27 خرداد 1387

تشکر شده 443 دفعه در 334 پست

آدرس پستي: ملبورن Endeavour Hills در صورت نياز به تماس پيغام بدهيد

پستتاريخ: 16 دي 1388 - 14:26    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

سلام دوستان
سارا حتما اعصابش خرد بوده ، کسی ازش به دل نمیگیره.
همه جور آدمی دور و برمون وجود داره ، این ما هستیم که باید نیک اندیش باشیم و با ثبات شخصیت و عشق به دیگران هم یاد دهیم که راه و رسم خود را تغییر دهند و همدیگر را دوست داشته باشند.

آنکه به اخلاق نکو خوگرفت
دردوجهان رتبه نیکوگرفت

خلق وخدایش همه دارنددوست
فعل نکو، زاده خُلق نکوست

ازآن پاک دین ترکسی رامجوی
که خوانندخلقش پسندیده خوی
.
.
.
چوپرخاش بینی تحمل بیار
که سهلی ببندددرکار زار

به شیرین زبانی ولطف وخوشی
توانی که پیلی به مویی کشی

به گفتارشیرین جهان دیده مرد
کندآنچه نتوان به شمشیر کرد

شعر کاملش هم با سرچ در گوگل پیدا میشه. Respect
lucky man

عضو شده در: 15 شهريور 1387

تشکر شده 29 دفعه در 27 پست

پستتاريخ: 16 دي 1388 - 14:29    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

spark, Clapping Respect

خداحافظ Smile
بازگشت به بالاي صفحه
فازمتر

عضو شده در: 18 تير 1387

تشکر شده 9 دفعه در 8 پست

پستتاريخ: 16 دي 1388 - 15:43    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

ما را از هم وطن هيچ باکي نيست. هر کي از ايراني فراريه از خودش فراريه Smile Flower Flower
Sara

عضو شده در: 7 آذر 1386

تشکر شده 34 دفعه در 25 پست

پستتاريخ: 16 دي 1388 - 16:33    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

سودي جون ببخش من قصد جسارت نداشتم تازه الان خوب شدم چند هفته پيش دور امام رضا رو هم خط کشيده بودم Razz
البته يه مساله براي ما ايرانيها وجود داره که قوميت نمي شناسه . ماها همه نسل انقلاب هستيم و تو ايران به شدت محدود بوديم و وقتي مي رسيم به اينجا محيط برامون خيلي جديده . من نمي دونم شايد منم تغيير کرده باشم ولي اين تغيير رو تو اکثر بجه هايي که تازه ميان به شدت احساس ميکنم .
The road to happiness lies in two simple principles: Find what it is that interests you and that you can do well, and put your whole soul into it—every bit of energy and ambition and natural ability that you have.
—John D. Rockefeller
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي نام شناسايي در AIM
سيامك پريم

عضو شده در: 10 آبان 1388

تشکر شده 120 دفعه در 50 پست

پستتاريخ: 16 دي 1388 - 16:50    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

اول بايد بگم كه فرآيند آشنايي و دوستي يه چيز تدريجي هست و نميشه با كسي به صرف اينكه هم رشته ايت هست يا هموطنت هست يا هر چيز ديگه اي زود خودموني شد و وارد محدودهء خصوصي زندگي كرد

اين چيزي هست كه فكر ميكنم هر انسان عاقل و بالغي به عنوان يك اصل بايد بكار ببنده.

اما از اين كه بگذريم هر چي آدم در استراليا دوستهاي ايراني بيشتري داشته باشه يك مزيت هست. چرا كه محيطي كه توش زندگي ميكني بقول آنتوان دوسنت اگزوپري (در كتاب شازده كوچولو ) بيشتر براي آدم اهلي ميشه و آدم كمتر دلتنگي ميكنه. من هميشه ميگم بهترين شكل مهاجرت متعلق به اين چيني هاست چرا كه از مزاياي زندگي در يك كشور پيشرفته بهره مند ميشن و از طرف ديگه در يك محيط كاملا" چيني ادامهء حيات ميدن. روزنامهء چيني ميخونن غذاي چيني ميخورن و حتي ساختمونهايي كه در محله هاشون هست معماري چيني داره

يادمون نره ما مهاجرت نميكنيم كه از ايرانيها فرار كنيم بلكه بخاطر شرايطي كه در كشورمون هست ايران عزيزمون را ترك ميكنيم. بزرگترين چيزي هم كه از دست ميديم خاطراتي هست كه اونجا داريم. حالا اگه دوستاني باشن كه بشه باهاشون از اين خاطرات حرف زد حس وطن بيشتر به آدم دست ميده.
من يه شخصه در اين مدتي كه بودم از ايرانيهاي استراليا هميشه مهربوني و خوبي ديدم. هميشه روي گشاده داشتن و پيشنهاد كمك دادن. با كساني هم كه كارمون به رفت و آمد كشيده خيلي از مصاحبتشون لذت برديم. خب مشخصه ناخودآگاه من با كساني صميمي تر شدم كه اخلاقشون بهم ميخورده.
بازگشت به بالاي صفحه
سيامك پريم

عضو شده در: 10 آبان 1388

تشکر شده 120 دفعه در 50 پست

پستتاريخ: 16 دي 1388 - 17:02    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

يك نكته را هم اضافه كنم الآن بدليل شرايط اقتصادي سياسي اجتماعي در ايران, مردم در كشور ما بعضا" يه ذره بد شدن و به همين دليل اكثر كساني كه ميخوان مهاجرت كنن ميگن ما ميريم جايي كه حتي يك ايراني هم نبينيم اما وقتي يه كم اينجا ميمونن نظرشون عوض ميشه و متوجه ميشن مصاحبت با يك هموطن چه نعمتي هست
بازگشت به بالاي صفحه
E&N

عضو شده در: 28 بهمن 1386

تشکر شده 60 دفعه در 51 پست

پستتاريخ: 16 دي 1388 - 17:58    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

سيامك پريم نوشته است:
....
اگه دوستاني باشن كه بشه باهاشون از اين خاطرات حرف زد حس وطن بيشتر به آدم دست ميده.
...
متوجه ميشن مصاحبت با يك هموطن چه نعمتي هست

Clapping
بازگشت به بالاي صفحه
Atefeh

عضو شده در: 14 فروردين 1388

تشکر شده 24 دفعه در 22 پست

پستتاريخ: 16 دي 1388 - 20:10    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

يه موضوع ديگه هم هست. يادمون نره كه « توقعمون » از خودمون و ديگران در چه حده. مثلا اگه ما تو ملبورن از يه خارجي آدرس بپرسيم و اونم با خوش رويي راهنمايي كنه و بره كلي حس خوب بهمون دست ميده كه چقدر اين خارجي ها خوبن. حالا اگه طرف ايراني باشه و با همون برخورد خوب با چند جمله آدرس رو بگه و بعد بخواد بره دنبال كارش .... پيش خودمون فكر ميكنيم عجب آدميه ها ... زود فلنگو بست كه سوال ديگه اي نپرسم. درسته كه از يه هموطن انتظار بيشتري ميره ولي صرف « هموطن بودن» نبايد توقع بيش از حدي ايجاد كنه. در مقابل.. دليلي نداره به اولين ايراني كه رسيديم بدون اينكه شناخت كافي داشته باشيم اينقدر محبت كنيم و مايه بذاريم كه بعدش اينجوري تو ذوقمون بخوره. به نظر من اگه روابطي ايجاد كنيم كه بر پايه شناخت باشه نه ذوق زدگي به نتيجه بهتري ميرسيم.

( البته من كه الان دارم اين نسخه رو ميپيچم چندين بار موارد مشابهي برام پيش اومده و همون حس ناراحتي و عصبانيتي رو كه دوست عزيزمون سارا داشته رو تجربه كردم. اينقدر حس بديه كه ديگه نميخوام تجربه اش كنم. )
بازگشت به بالاي صفحه
soodi

پستتاريخ: 16 دي 1388 - 20:32    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

من وقتي نظرات دوستان رو ميخونم حظ ميكنم . و واقعا با خودم ميگم مگه ميشه از آدمهايي با اين تفكرات فراري بود ؟

اين كه گاهي دلگير ميشيم هم طبيعيه . مگه همينجا پيش نمياد كه از دست كسي (‌دوست - همكار - همسايه - فاميل ...) رنجيده خاطر بشيم ؟؟؟
ولي اين باعث نميشه دور ايراني جماعت ( اونم تو غربت كه آدم خواه نا خواه دلتنگ زبان مادري ميشه ) رو قلم بگيريم
بخاطر يه بي نماز كه در مسجد رو نميبندند ؟!

( ضمنا سارا جون : Flower اينو داشته باش تا بعدا طبيعيش رو تقديم كنمWink Smile )
بازگشت به بالاي صفحه
lawyer

عضو شده در: 20 آذر 1387

تشکر شده 15 دفعه در 13 پست

پستتاريخ: 25 دي 1388 - 16:50    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

خوبيه اين فروم اينه كه آدم ميتونه كامنتهاش رو پس بگيره ... اي كاش تو زندگي واقعي هم ميشد يك چيزهايي رو پاك كرد ... متاسفانه آشنايي با بعضي افراد تجربه خيلي بدي بود ... به دوستان توصيه ميكنم بخاطر تنهايي و افسردگي پس از مهاجرت هر نا كسي رو تو حريم زندگي خودشون راه ندن ... اينجا به هركس ميگي سلام ميگه شماره تلفن آيدي فيس بوك و ... رو بده در حالي كه تو ايران هيچكس اينكارو نميكنه و بقول معروف زود با هم پسرخاله نميشن ...

اين مطلب آخرين بار توسط lawyer در 26 اسفند 1388 - 12:20 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي شناسه عضويت در Yahoo Messenger
hamidt2

عضو شده در: 21 خرداد 1388

تشکر شده 65 دفعه در 43 پست

پستتاريخ: 26 دي 1388 - 3:03    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

کاش همه ایرانی ها می تونستند بدون توقع دور هم جمع بشن. ما که از جمع ایرانیمون راضی هستیم. هرکسی هم توی سیدنی دوست داشته باشه با ما باشه ازش استقبال میکنیم Smile
بازگشت به بالاي صفحه
soodi

پستتاريخ: 26 دي 1388 - 8:01    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

hamidt2, فعلا يه پيش ثبت نام از ما به عمل بيارين تا عيد انشالله خدمت برسيم .
Flower Wink
بازگشت به بالاي صفحه
نمايش پستها:   
ارسال تاپيک جديد   پاسخ دادن به اين تاپيک

فهرست www.MigrantHelp.com -> نظر سنجي و راي گيري

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours مي‌باشند
رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  بعدي
صفحه 7 از 9

پرش به:  
شما نمي توانيد در اين بخش تاپيک جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به تاپيکها پاسخ دهيد