فهرست www.MigrantHelp.com www.MigrantHelp.com
فروم مايگرنت هلپ

پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول   جستجوجستجو      گروههاي کاربرانگروههاي کاربران   درباره مادرباره ما   RSSRSS   ثبت نامثبت نام 
 مشخصات فرديمشخصات فردي   پيامهاي خصوصيپيامهاي خصوصي   ورودورود 

يک پيشنهاد در مورد تاپيکهاي ضروري ولي جنرال

ارسال تاپيک جديد   پاسخ دادن به اين تاپيک

فهرست www.MigrantHelp.com -> نظرات٬ پيشنهادات و انتقادات شما در مورد سايت و بخش هاي مختلف آن

مشاهده تاپيک قبلي :: مشاهده تاپيک بعدي  
نويسنده پيام
vahid2009

عضو شده در: 20 بهمن 1387

تشکر شده 26 دفعه در 18 پست

پستتاريخ: 12 فروردين 1388 - 22:45    عنوان: يک پيشنهاد در مورد تاپيکهاي ضروري ولي جنرال پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

سلام
یک پیشنهاد داشتم ، تاپیکهایی که وجودشون ضروری هست ولی سوالات و یا نظرات در اونها بصورت کلی بیان میشه و اینکه همه تازه وارد ها و یا حتی قدیمهای سایت هم بعضاً بخوان به اونها رجوع کنند رو بطور سالیانه آرشیو کنید.
برای مثال تاپیک سوال کنید و جواب بگیرید الان به 80 و اندی صفحه رسیده خب اگر قرار باشه به همین منوال پیش بره این تاپیک شاید تا پایان امسال بغیر از یه overload برروی سرور کار دیگه ای نکنه و سرآخر هم مجبور به پاکسازی اون میشید ولی اگر برفرض بشه این تاپیک رو بطور سالانه آرشیو کنید شاید حجم کمتری رو اشغال نکنه ولی شاید کسی برفرض با دیدن آرشیو سال گذشته که تنها 20 صفحه باشه ، بیشتر رغبت کنه اون رو بخونه تا اینکه دوباره یه سوال تکراری رو بخواد بپرسه.
Flower
jamal&sarah

عضو شده در: 7 فروردين 1387

تشکر شده 283 دفعه در 229 پست

آدرس پستي: jamal@mavadat.net

پستتاريخ: 16 فروردين 1388 - 9:27    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

این پیشنهاد خوبه ولی مشکل اصلی اجرای اون هست! به نظر من کاری که باید کرد اینه که از دوستانی که توی اینجور همکاریها داوطلب میشن خواهش کنیم که زحمتش رو بکشن و در اختیار عموم قرار بدن! Smile همین الان هم هر عضوی میتونه بصورت خودجوش این کارو انجام بده ولی اگه کمی منظمتر و سازماندهی شده تر باشه بهتره (حداقل جلوی تکرار یه کار توسط 2 عضو گرفته میشه). Smile

عضو شده در: 13 اسفند 1386

تشکر شده 11 دفعه در 11 پست

آدرس پستي: Ehsan_1507@yahoo.com

پستتاريخ: 16 فروردين 1388 - 10:45    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

من با اجازه یه پیشنهاد دارم:
تمام صفحات سال گذشته ذخیره و به صورت ZIP در باید و هر کی خواست دانلود کنه
مرسی Embarassed
21 May 2011 آفيسر
14 Dec 2011 اسسمت جدید
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي مشاهده وب سايت اين كاربر
vahid2009

عضو شده در: 20 بهمن 1387

تشکر شده 26 دفعه در 18 پست

پستتاريخ: 16 فروردين 1388 - 12:51    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

سلام
جناب جمال
راستش منظورتون رو از همکاری نگرفتم چون برفرض من اگر هم بخوام کمک بکنم دسترسی در سطح مادریتور و یا بالاتر ندارم که بخوام کاری از پیش ببرم .
پیشنهاد جناب احسان هم خوب بود میشه یه بک آپ از دیتابیس قسمت سوالات و جوابها گرفت و از طریق یه گزارش اون 80 صفحه رو یه جوری زنده ش کرد.

اما برای ادامه کار ، راستش رو بخواهید بخصوص در مورد تاپیکی مثل سوال و جواب ، خود من هم هیچ وفت موافق فرمتی به شکل فورم نبودم . چون همیشه اطلاعات آخر سر گم میشه و یا مدیریتشون خیلی سخت و نفس گیر میشه .

پیشنهاد اولی که دارم اینهست که یه نرم افزار ساده faq یا بنویسیم (چون دیدم دات نت هم روی همین هاست دارید پس خیلی زمان نمیبره) و یا یه نرم افزار آماده faq اپن سورس پیدا کنیم بذاریم برای اینقسمت که راحتتر بشه بهش سازمان داد و همیشه قابلیت استفاده داشته باشه.

پیشنهاد دوم هم اینکه اگر میخواهید طبق روال فورم جلو برید یا افزونه های خیلی زیاد و به درد بخور برای phpbb نصب کنید و یا نرم افزار مدیریت فورم رو عوض کنید چون میدونم phpbb تو کارهای مدیریتی پستها و جابجایی و سرچ اونها در حجم زیاد lame هست و زیاد کارآیی نداره.
jamal&sarah

پستتاريخ: 16 فروردين 1388 - 20:58    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

vahid2009, منظور من کپی کردن بخشهای مفید تاپیکها (Copy-Paste) و تدوین یه فایل متنی منظم و مفید (مثلاً فرمت pdf یا doc) بود - هر عضوی میتونه این کار رو انجام بده! بخش سختش هم تفکیک و فیلتر کردن مطالب مفیده! Smile
اون دو پیشنهاد هم چیزیه که باید admin نظر بدن! Smile

عضو شده در: 18 مهر 1387

تشکر شده 182 دفعه در 142 پست

پستتاريخ: 25 اسفند 1388 - 9:23    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

راستش اين مشکل سر در گمي و گم شدن ميون انبوه اطلاعات داره بخشهاي اطلاع رساني فروم رو بي مصرف ميکنه پيدا کردن اطلعات تقريبا غير ممکن شده و موتور جستجو هم عملا بي فايده است من متاسفانه متخصص کامپيوتر نيستم و نمي دونم چرا موتور جستجو اينطوري کار ميکنه ولي فکر ميکنم کلا سيستم اداره فروم بدين شکل مشکل داره به نظر من حداقل براي هر بخش بايد يک يا دو نفر مسئول بايد باشن و سعي کنند سئوالات نا مربوط در اون بخش مطرح نشه و اطلاعات رو هم دسته بندي کنن من نمي دونم از نظر نرم افزاري ممکنه يا نه که سئوالات و جوابها توسط مسئولين کد گذاري بشه تا پيدا کردن اونها امکانپذير بشه.
واقعا حيفه اين همه اطلاعات و تجربيات که بعضا زير خروارها مطلب نا مربوط گم شدن Sad
Brisbane
Adelaide
Brisbane
به اميد ويزاي همه منتظران و دوستان عزيز Smile
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي
Itachi

عضو شده در: 31 تير 1387

تشکر شده 169 دفعه در 138 پست

پستتاريخ: 25 اسفند 1388 - 11:14    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

به نظر من سیستمی که فروم :
http://www.applyabroad.org/forum/

اجرا کرده خوبه. اونها یک قسمت به اسم ویکی دارند که جواب سوالات عمومی و تکراری رو اونجا گذاشتن. برای همین از حجم سوالات تکراری کم میشه:

http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/معرفی

ولی خوب فروم محل گفتگو هست و به نظرم نباید حتی جلوی سوالات تکراری رو گرفت و گرنه فروم و سایت اطلاع رسانی فرقی نمیکنه. ولی به نظرم ایده داشتن یک قسمت ویکی که فروم بالا اجرا کرده ایده خوبی هست.
بازگشت به بالاي صفحه
Amoo Pedy

عضو شده در: 1 خرداد 1388

تشکر شده 96 دفعه در 73 پست

پستتاريخ: 25 اسفند 1388 - 12:03    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

شايد مديريتور بتونه به چند نفر اين اختيار رو بده که هرکدوم مسئوليت چند تاپيک رو بگيرن و پست هاي زيادي رو حذف کنن. بعد از مدتي هم مديريتور ميتونه مجوز رو از اونها بگيره.

يا شايد بشه يه سري تاپيک داشته باشيم که فقط برخي از اعضا مجوز نوشتن داشته باشن و مطالب مفيد رو از تاپيکهاي ديگه به اين تاپيکهاي قفل شدم و مرجع منتقل کنن.

من خيلي از سيستمهاي فروم و قابليتهاش اطلاعي ندارم اما ميدونم که تو وضع فعلي پيدا کردن يه مطلب خيلي وقت گيره و مستلزم آشنايي قبلي با تاپيکهاي مختلفه و بايد همه تاپيکها رو همش دنبال کني تا بدوني چه چيزهايي ممکنه تو يه تاپيک پيدا بشه...

ببخشيد اگه خيلي تخصصي نبود
Smile
بازگشت به بالاي صفحه
jamal&sarah

پستتاريخ: 25 اسفند 1388 - 15:51    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

alirezav, انتقادی که شما وارد کردید از نظر من هم منطقیه. Smile باید با admin مطرح بشه (خوب البته همینجا مطرح شده فقط خوبه با یه PM مطمئن شید که این چند پست رو دیدن). Smile

suba, وی کی پیشنهاد خوبیه ولی به نظر من سیستمهای پرسش و پاسخ (مثل answer bag، یا yahoo answers ...) به این مسئله بیشتر میخوره. ولی من هم با نظر شما در رابطه با ارزش اصلی Discussion Forumها موافقم و من هم مثل شما میگم Wiki یا Q.A نمیتونه جایگزین فورم بشه بلکه یک مکمله که الان جاش خالیه. Smile

سحر و پدرام, این رو باید از admin خواست. Smile
ارسال تاپيک جديد   پاسخ دادن به اين تاپيک

فهرست www.MigrantHelp.com -> نظرات٬ پيشنهادات و انتقادات شما در مورد سايت و بخش هاي مختلف آن

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours مي‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  
شما نمي توانيد در اين بخش تاپيک جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به تاپيکها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد تاپيک هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد تاپيک هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد