فهرست www.MigrantHelp.com www.MigrantHelp.com
فروم مايگرنت هلپ

پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول   جستجوجستجو      گروههاي کاربرانگروههاي کاربران   درباره مادرباره ما   RSSRSS   ثبت نامثبت نام 
 مشخصات فرديمشخصات فردي   پيامهاي خصوصيپيامهاي خصوصي   ورودورود 

چـــارِه قطعي تاخيرات بي دليل در روند رسيدگي به صدور ويزا
رفتن به صفحه 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  بعدي

ارسال تاپيک جديد   پاسخ دادن به اين تاپيک

فهرست www.MigrantHelp.com -> تابلوي اعلانات اعضاء

مشاهده تاپيک قبلي :: مشاهده تاپيک بعدي  
نويسنده پيام
عليرضاجون

عضو شده در: 18 شهريور 1388

تشکر شده 19 دفعه در 12 پست

پستتاريخ: 29 شهريور 1388 - 4:50    عنوان: چـــارِه قطعي تاخيرات بي دليل در روند رسيدگي به صدور ويزا پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

دوسـتان عزیز این مطلب رو لطفا تا انتهــا بخونید. من برای به دست آوردن این اطلاعات وقت زیادی صرف کردم و چـون خودم استرالیا هستم این فـرصت رو داشتم که درستی مطالبم رو با منابع موثق چک کنم و امــا اصل مطلب...
همــه ما ایرانی ها از تاخیرات طـولانی مدت در روند رسیدگی به پرونده هامون که اعصاب و روان ما رو فرسایش می ده و عمــرمون رو به هــدر، شاکی هستیم .(مــن هم یکی از همین قربانی هام )ولی مشکل نبــود شفافیت و اطلاعات کاقی است که باعث شده ما عملا هیچ کاری نتونیم در این مورد انجام بدیم ولی واقعیت اینه که بررسی 4 ورق کاغــذ که این همه نباید طول بکشه بعدشم چرا فقط واســه خاورمیانه ایها این همه زمان می بره؟ بهتــره بدونین که اگر الان روند رسیدگی به یک پرونده ایرانی مثلا برای ساب کلاس 886 قریب به دو سال طول می کشــه ، همین ویزا واسه یه هنــدی فقط 3 ماه طول می کشه و برای یه بریتیش فقط چنـــد هفته و این دقیقا یعنی تبعیض و ما باید حقمــون رو خودمون بگیریم و این تبعیض رو که براش هیچ توجیه محکمه پسندی وجود نداره رفع کنیم.
مــن بعد از تحقیقات طولاتی مدت و مطالعه و مصاحبه با افراد مختلف به شواهــدی رسیدم که از درستی شون اطمینان کامل حاصل کردم و بطور خلاصه اونارو اینجا عنـــوان می کنم:
پس از اینکه افســر پرونده شما کار رسیدگی به مدارک شمــا رو به پایان رسوند و متقاعد شد که شمــا واجد شرایط برای اون ویزای خاص هستید، روند رسیدگی به پرونده شمــا موقتا از حوزه کاری ادارۀ مهاجرت خارج می شه و سازمان اطلاعات ASIOعهــده دار رسیدگی به پروندۀ شما می شه. این رسیدگی برخلاف اونچکه شایع هست اصلا در ایــران صورت نمی گیره (قویترین شایعه این هست که تحقیقات راجع به پرونده شمــا بر عهـده کارکنان ایرانی در ایران هست و چوا این حذرات موجودات تنبل و بی مسولیتی هستن ، درنتیجه رسیدگی به پرونده های ایرانی ها خیلی طول می کشه. ) واقعیت اینه که همــۀ تحقبقات همین جا توی استرالیا و در مقر اصلی وزارت اطلاعات در کنبرا صورت می گیره و این شامل استعلام هویت متقاضی از طریق بانک اطلاعات هیولایی هست که وجود داره، وزارت اطلاعا ت استرالیا همکاری های مشترکی با دولت های کشورهای مهاجرپذیر دیگر همچون آمریکا داره و نیز تبادل اطلاعاتی با پلیس اینترپل و آجانس های خصوصی که در زمینه اطلاعات دارای اعتبار هستد و حتــی تشکیلات سازمان یافته ای که در بین کادر پروازی خطوط هوایی مختلف مشغول جمع اوری اطلاعات هستن ، صورت می ده .اما اونچه که کاملا روشنه اینه که همــۀ این قرتی بازیا توی محیط مجـــازی صورت می گیره و به زعم من که خودم زمینه تحصیلیم بایوانفورماتیک بوده، جستجوی پایگاه های داده ای ، عملی هست که در چند ثانیه صورت می گیره هیچ اهمیتی هم نداره که این پایگاه های دادهای چه حجمی از اطلاعات رو در خودشون جای دادن. دلیلم هم برای اثبات این موضوع اینه که حجم همــۀ این پایگاه ها روی هم از حجم اطلاعاتی که مثلا گوگل بهش دسترسی داره که بیشتر نیست. و گوگل در کسری از ثانیه اطلاعات مورد نظــر رو پیدا می کنه. پس در نتیجه این عــذر هم کاملا عیر موجه هست که تعداد متقاضی زیاده و این باعث طولانی شدن کار می شه. اولا تعداد متقاضی ابدا زیاد نیست چون این چک های امنیتی بــرای تعداد معدودی از ملیت ها بطور کامل و برای تک تک متقاضیان صورت می گیره . برای بسیاری از ملیت ها من جمله اروپای غربی و امریکا همون عدم سابقه کیفری که از پلیس کشورهای تابعه خودشون میارن کافیه و چک های امنیتی برای متقاضبان این ممالک بصورت تصادفی (رندوم) و نه برای همه صورت می گیره که این در نهایت باعث می شه تعداد کل کیس هایی که باید مورد بررسی قرار بگیرند کاهش پیدا کنه و بیشتر منحصر بشه به کشورهای، های ریسک از لحاظ خرابکاری و تروریستی.
و متقاضیان از این ممالک هم در مقایسه با مهاجرین بریتیش، هنــدی و آسیایی (چشم بادومی)، رقمی رو تشکبل نمی دن. بعدش هم وقتی کار هر متقاضی ظرف چنــدثانیه راه می اقته ، واقعــا علت دوسال الافی ما این نمی تونه باشه.
تـــا همین چند دقیقه پیش من فکــر می کردم که وزارت اطلاعات رو چون که وظیفه حساس و امنیتی برعهده داره نمی شه به هیج عنواد مورد پرسش قرار داد و احتمالا انتظار شفافیت از این ارگان انتظار زیادیه ولـــــــــــــــــــــی این طور نیست حالا ارگانی رو پیدا کردم که وظیفه اش رسیدگی به تخلفات ارگانهای امنیتی استرالیا من جملـــه همین ASIO:Australian Security Intelligence Organisation وبه طـــور خاص تاخیرات بی دلیل و طولانی در امــو مهاجرینه.
اینم لینکش که توش به فارسی توضیح داده و من توصیه می کنم همه بخونیم و به بقیه هم اطلاع بدیم تا بتونیم حقمون رو مطالبه کنیم.
http://www.igis.gov.au/languages/IGIS_brochure_Farsi.pdf
حالا نظر من این هست که ما راجع به این موضوع فکــر کنیم و اینجا با هم دیدگاه ها و نظراتمون رو به اشتراک بگذاریم و بعد دست به عمل بزنیم.
Aydinnn

عضو شده در: 13 اسفند 1387

تشکر شده 13 دفعه در 12 پست

پستتاريخ: 29 شهريور 1388 - 14:06    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

عليرضاجون, درود بر شما
ممنون بابت اين لينك...خوندم....به نظر شما اگه تك تك ايميل بديم بهتره يا گروهي..
Respect

[/url]
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي شناسه عضويت در Yahoo Messenger شناسه عضويت در MSN Messenger
Aydinnn

عضو شده در: 13 اسفند 1387

تشکر شده 13 دفعه در 12 پست

پستتاريخ: 29 شهريور 1388 - 14:10    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

عليرضاجون, درود مجدد..
اين هم عين جمله خود سايت هستش...
Making a Complaint
Members of the public can make complaints to the IGIS in relation to any of the agencies over which he has jurisdiction, though there are some qualifications. You do not have to be an Australian citizen or permanent resident, or to be resident in Australia, to lodge a complaint about ASIO. You can even complain to the IGIS while you are being detained in custody.

[/url]
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي شناسه عضويت در Yahoo Messenger شناسه عضويت در MSN Messenger
عليرضاجون

پستتاريخ: 29 شهريور 1388 - 15:00    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

ای ول آیدین زدی تو خــال ، همونطـــور که خودت متوجه شـدی این اصولا واسه خارجی هایی مثل ماست که کــارمون افتاده به ASIO.به نظـــرمن ابن امکان وجود نداره که ما همه با هم یکجا اقدام کنیم . بلکه باید انفرادی اقدام کنیم و از feedback ایکه هــرکدوم دریافت می کنیم بقیه رو هم خبر کنیم . تا یه تصویر کلی از قضیه دستمون بیاد. ضمنن وقتــی تعداد قابل توجهــی شکایت به دستشون برسه اونوقتــه که یه فکــر اساسی واسه این معضل می کنن و متوجه می شــن که این یه موضوع شخصی و منحصــر به یک یا چند نفر نمی شه.
به نظـــرم در اولین قدم باید به نحوی اوناییکه مدت هاست الافن رو پیــدا کنیم بعدش می شه فهمیــد که وضعیت رسیدگی به پرونده شون به کجا رسیده ( من اونموقع بهتون می گم چطوری ). وقتی فهمیــدیم که کیس آفیسر پرونده رو فرستاده به ASIO اون موقع می شه طرح شکایت کرد. اگه بخوام دقیق تر حرف بزنم برای دوستان off shore اقلا باید 6 ماه از مشخص شـدن کیس آفیسر گذشته باشه تا بشه پی گیری کرد. حالا کاری که به نظــر من باید انجــآم بدیم باخبـــر کردن این جمــاعت که فکر کنم کم هم نباشن. احتمالا خیلی از اونائیکه اون تومـار هارو امضا کردن می تونن واجد شــرایط باشن. تو به نظــرت چطـور می شه وسیع اطلاع رسانی کرد؟ چطور میشه امضا کننده های پتی شن رو خبر کرد؟
عليرضاجون

پستتاريخ: 30 شهريور 1388 - 5:37    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

Sorry Guys, as I am at work and can't type in Farsi.
Further to what discussed above regarding to making a complaint,check the link below
this is particularly for immigrants:
http://www.igis.gov.au/complaints/immigration_complaint_form.cfm

Before making a complaint, please remember that you need to make sure that your case has been sent to ASIO for the security checks.
To know whether it's been sent to ASIO, you need to make a postlodgment enquiry to the DIAC to be updated on the status of your application , here is the link:
http://www.immi.gov.au/contacts/forms/gsm/post.htm
Cheers,
Alirezajoon
مهاجر78

عضو شده در: 10 آذر 1386

تشکر شده 47 دفعه در 39 پست

پستتاريخ: 30 شهريور 1388 - 7:35    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

در صورتيكه يك طومار شبيه قبلي تهيه بشه حتما جواب بهتري مي گيريم. چون اينجا همين جايي است كه باعث تاخير پرونده ها مي شود.

ولي نمي دونم چرا كسي حس و حالي نداره واسه پيگيري اين قضيه Thinking
عليرضاجون

پستتاريخ: 30 شهريور 1388 - 7:58    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

Hi there
Please note that this is a separate organisation that we can approch regarding to unreasonable delays of our applications.
We need individual response for every case as they might be in different stages. So in my view, there is no point in sending a group complaint at this stage. However, when there are significant number of complaints received by them, they will consider the issue more seriousely and chances are that they launch their own investigations.
We need to find a way to inform every one who's suffered from long delays caused by ASIO. Do you know where else I can raise this issue that gets lots of publicity
مهاجر78

پستتاريخ: 30 شهريور 1388 - 9:20    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

عليرضاجون مرسي از پيگيراتون.

ولي يك نكته جالب ديدم در لينكهاي كه داديد:
The IGIS is not able to:

* change the priority given to your security assessment by DIAC
* change the order in which security assessments are processed in ASIO, nor
* influence the outcome of a security assessment.

نكته جالب اينه كه دياك به پرونده هاي ارسالي به ASIO اولويت بررسي مي دهد Thinking
اين الويت ها بر چه اساسي انجام مي شه Thinking

هر چه جلوتر مي رويم موارد جديدي پيدا مي شود.
شايد همه داستان همين اولويت باشد كه توسط دياك داده مي شود چون همانطور كه شما گفتيد زمان زيادي نبايد واسه بررسي نياز باشد.

اين مطلب آخرين بار توسط مهاجر78 در 30 شهريور 1388 - 9:35 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي
sos-immigration

عضو شده در: 12 بهمن 1386

تشکر شده 7 دفعه در 4 پست

پستتاريخ: 30 شهريور 1388 - 9:34    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

Great Topic
Excellent Alireza Joon
God Bless You
Respect

اين مطلب آخرين بار توسط sos-immigration در 30 شهريور 1388 - 10:17 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي ارسال email شناسه عضويت در MSN Messenger
عليرضاجون

پستتاريخ: 30 شهريور 1388 - 9:51    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

Thanks guys for your quick and positive feedbacks.
I only should add here that the priority given by DIAC is based on the date they have received the applications . which is fair enough. The earlier you lodge your application, the earlier it'll be processed, so no worries in that sense.
The organised delays start from the point that the application is in ASIO's hands.
Please once again think of the ways we can inform as many people as possible about the option that we have (i.e. complaining to a different organisation (IGIS)).
Maybe, one way is to let all the Migration Agents know about this, as I bet many of them don't know.
cheers,
Alirezajoon
freedom

عضو شده در: 27 تير 1387

تشکر شده 10 دفعه در 10 پست

پستتاريخ: 30 شهريور 1388 - 12:09    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

چه ميكنيد ...دست مريزاد آقايون
Lodge 175:12 October 2007
C.O allocation: Dec 2012
Health Check:27 May 2014
GRANT: 18 July 2014
بازگشت به بالاي صفحه
مهاجر78

پستتاريخ: 30 شهريور 1388 - 12:34    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

باتوجه به اينكه نزديك به 7 ماه از تخصيص كيس آفيسر مي گذره . من ارسال كردم
پيمان 73

عضو شده در: 22 فروردين 1388

تشکر شده 31 دفعه در 30 پست

پستتاريخ: 30 شهريور 1388 - 20:11    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

دست همه درد نكنه.به اين ميگن كار اصولي.از عليرضا و مهاجر 78 ممنونيم . Respect
من كمي تا گذشتن 6 ماه از تخصيص آفيسرم مونده.(حدود 1 هفته)بايد اقدام كنم يا يه هفته ديگه صبر كنم؟بازم مرسي Clapping
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي ارسال email نام شناسايي در AIM
Visa

عضو شده در: 23 فروردين 1388

تشکر شده 1 دفعه در 1 پست

پستتاريخ: 30 شهريور 1388 - 23:23    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

به: عليرضاجون
ضمن قدر داني از زحمت شما و در تاييد صحبتتون :
http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewtopic.php?p=53832#53832
اين مورد igis که شما هم بهش اشاره کرديد در جواب فيدبک دوستمون challenger نيز بود و خود دياک خواسته بود واسه پيگيري بيشتر به اون لينکها بريم ولي زياد از صحبتهاشون استفاده نشد و... وخدا کنه جنبش شما موفقيتآميز باشه.
من هم شکايتي بر عليه ليزا فرستادم الن هم اومدم مشغول تهيه نامه شکايت براي مورد يک نامه فوق يعني ombudsman هستيم.

در حرکتتون موفق باشيد Party Flower
lucky man

عضو شده در: 15 شهريور 1387

تشکر شده 29 دفعه در 27 پست

پستتاريخ: 31 شهريور 1388 - 0:19    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

عليرضاجون,

آفرين!
ادامه بده! Flower

خداحافظ Smile
بازگشت به بالاي صفحه
نمايش پستها: