فهرست www.MigrantHelp.com www.MigrantHelp.com
فروم مايگرنت هلپ

پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول   جستجوجستجو      گروههاي کاربرانگروههاي کاربران   درباره مادرباره ما   RSSRSS   ثبت نامثبت نام 
 مشخصات فرديمشخصات فردي   پيامهاي خصوصيپيامهاي خصوصي   ورودورود 

چـــارِه قطعي تاخيرات بي دليل در روند رسيدگي به صدور ويزا
رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  بعدي

ارسال تاپيک جديد   پاسخ دادن به اين تاپيک

فهرست www.MigrantHelp.com -> تابلوي اعلانات اعضاء

مشاهده تاپيک قبلي :: مشاهده تاپيک بعدي  
نويسنده پيام
عليرضاجون

عضو شده در: 18 شهريور 1388

تشکر شده 19 دفعه در 12 پست

پستتاريخ: 26 آذر 1388 - 5:48    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

بالاخـــــــــــره آی گیس هم دٌم درآورد !

دوستــــــــــــان عزیــــــــز

امروز یکی از دوستام که واسه IGIS درخواست اولیه فرستاده بود (آنلاین) یه جواب جدید گرفته. موضوع از این قــــراره که حضرات IGIS تا دیدن که داره درخواست ها ازشون زیاد می شه و در واقع کارشون زیاد می شه فــوری اومدن یک آیین نامه جدید تعریف کردن که سنگ بندازن جلوب پای ما .
اینم نامه ایکه دریافت کردیم (شیبه به پاسخ Solaris هستش)

Dear Mr footeinai

I refer to your inquiry concerning the time taken to process this visa application.

Applicants for Australian visas undergo health, identity and security assessments before a visa can be issued. The security assessment is the only part of the process that my office can consider.

The Department of Immigration and Citizenship (DIAC) has the responsibility for processing visa applications, and the agency responsible for processing security assessments is the Australian Security Intelligence Organisation (ASIO).

ASIO is within my jurisdiction but it is important to understand that I am concerned with the legality and propriety of the actions of ASIO. This means that I can examine whether or not ASIO is clearly acting unreasonably or has made a processing error. It is not my role to routinely advise if DIAC has made a referral to ASIO in a particular case.

In order for me to consider this matter, please provide the following information concerning the visa applicant and all secondary applicants:

1 Date of visa application

2 Date or approximate timeframe that the application was referred for external checks. Please provide details of the advice you have received about this from DIAC, an Embassy or High Commission.

3 Outline your concerns about the external checks, for example, excessive delay

4 Full name

5 Date of birth

6 Place of birth
7 Type of visa

8 DIAC file number

When I have received these details from you, I will determine what action to take, if any. This may include making an administrative inquiry of ASIO in this matter. If this is the case I will let you know the outcome as soon as possible.
If you advise this visa application has not been referred for external checks I will not take any further action or provide any further advice. If the application was referred for external checks within the last six months, I will only make inquiries if the circumstances are exceptional.

It is not my role to alter ASIO’s processing priorities. DIAC case officers can request ASIO give priority to certain cases if there are special circumstances which warrant doing so.

The time a security clearance by ASIO can take will vary according to the individual circumstances of each case.

DIAC is not within my jurisdiction. If you are concerned about the general processing of this visa application, you should discuss the matter with the immigration officer handling the visa application. If that does not resolve the matter you can make a complaint to the Commonwealth Ombudsman via the web site www.ombudsman.gov.au or by phoning 1300 362 072.

On behalf of

Ian Carnell

Inspector-General of

Intelligence and Security

منظور اینه که ملت بی خبال شن و پی گیری نکنن و لی مسکه ما ایرانی ها رو اینا نشناختن
توپ تانک یا آی گیس دیگر اثـــر ندارد Very Happy
MPEG4

عضو شده در: 3 فروردين 1388

تشکر شده 18 دفعه در 14 پست

پستتاريخ: 26 آذر 1388 - 18:01    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

این ارسال نکردن برای Security check هم یه معزل جدید شده که فکر کنم تعداد زیادی من الجمله من گرفتارش شدیم. یعنی 4 ماه بعد از فرم 80 هنوز ما رو واسه سکیوریتی چک نفرستاده اگه کسی راه حلی داره لطفاً بگه.

I refer to your inquiry concerning the time taken to process the security assessment associated with this visa application.
I contacted the Australian Security Intelligence Organisation (ASIO) for information about the matter.
ASIO has advised that they have not received a referral from the Department of Immigration and Citizenship (DIAC) concerning this visa application.
The best advice that I can offer you now is to contact the DIAC case officer or embassy for information about the status of the case.
If you are not satisfied with DIAC’s handling of the matter, you can make a complaint to the Commonwealth Ombudsman via the website www.ombudsman.gov.au or by phoning 1300 362 072.
I trust this information is useful to you.
Thank you for contacting the Inspector-General of Intelligence and Security.

On behalf of
Ian Carnell
Inspector-General of
17 December 2009
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي
يکتا

عضو شده در: 2 مرداد 1388

تشکر شده 18 دفعه در 18 پست

پستتاريخ: 27 آذر 1388 - 7:53    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

Thinking

اين مطلب آخرين بار توسط يکتا در 25 خرداد 1389 - 2:11 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه
عليرضاجون

پستتاريخ: 28 آذر 1388 - 3:50    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

یکتــــــــا جون

اصلا نیازی به نامه نداره یه فرم فزرتی داره که باید پر کنین.
سابقاً فقط کافی بود یک فرم آنلاین یک صفحه ای رو پر کنین که اونم جز اسم و فامیل و یدونه Ref. No, چیز دیگه ای نمی خواست:
http://www.igis.gov.au/complaints/immigration_complaint_form.cfm
بعدش یک ایمیل میومد که ما درخواست شما رو گرفتیم وظرف 6-7 روز کاری بهتون جواب می دیم ولی حالا که دیدن تقاضا زیاد شده و درواقع work load شون زیاد می شه smart شدن.
الان هنوز فرم رو تغییر ندادن ولی بعد از اینکه submitt کردین یه ایمیل لنگه اونیکه اون بالاست برات می فرستن که اول برو از CO بپرس کی فرستاده پروندت رو واسه SEC Check یعدش 6 مــاه صبر کن بعد اگه هنوز خبری نشده بود واسه ما بگو که CO کی فرستاده به ASIO بعدش متن جوابیکه CO بهت داده رو هم واسه ما بفرست . + پنج سنوال دیگه .تا بعد ما ببینیم چیکار می کنیم.

مــــــن اینا رو بزرگ کردم.
يکتا

پستتاريخ: 28 آذر 1388 - 7:30    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

Thinking

اين مطلب آخرين بار توسط يکتا در 25 خرداد 1389 - 2:10 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه
MPEG4

عضو شده در: 3 فروردين 1388

تشکر شده 18 دفعه در 14 پست

پستتاريخ: 28 آذر 1388 - 12:41    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

يکتا,
inquiry مساله ترسناکی نیست خیلی مودبانه جوابتو میدن فقط همین مثلاً من منتظر بودم ویزام همین روزا بیاد با یه اینکوری ساده فهمیدم که نه بابا هنوز برای سیکیوریتی نفرستادندم. من هم فکر میکردم بابا اینا قانون دارند و همه کارا منظم پیش میره ولی گویا اینجوری نیست. از کارای اداری اینجا هم دیاک شیر تو شیرتره.

راستی ممکنه کسانیکه سربازی معاف بودن و اصلاً نفرستند سیکیوریتی چک؟ Surprised
فکر کنم این سوالم یکم خنده دار بود و جوابش نه هست.
يکتا

پستتاريخ: 28 آذر 1388 - 14:41    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

Respect

اين مطلب آخرين بار توسط يکتا در 25 خرداد 1389 - 2:10 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه
Reza

عضو شده در: 17 تير 1387

تشکر شده 20 دفعه در 19 پست

پستتاريخ: 28 آذر 1388 - 15:06    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

يکتا نوشته است:
MPEG4
... من آخه 10 ماهه لاج کردم. فکر کنم هنوز جا داره.

بنظر من هم سه چهار ماه دیگه صبر کنید. چون اگه یکبار اینکوئری بزنید و جواب بگیرید که مثلا ً پرونده شما هنوز در سکوریتی چک هست، در صورتیکه بخواهید برای بار دوم اینکوئری بزنید و وضعیتون رو بدونید بهتون جواب خواهند داد که باید شش ماه دیگه صبر کنید.
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي ارسال email شناسه عضويت در Yahoo Messenger
يکتا

پستتاريخ: 29 آذر 1388 - 4:53    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

Thinking

اين مطلب آخرين بار توسط يکتا در 25 خرداد 1389 - 2:09 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه
maryam23

عضو شده در: 22 دي 1388

تشکر شده 0 دفعه در 0 پست

پستتاريخ: 22 دي 1388 - 17:50    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

salam
man hodode 17 mah pesh apply kardam baraye spouse visa
bad az 17 mah taze fahmidiam ke case man ASIO hast va shekayat kardam.
dar javab faghat be man gooftan ke ma khili saremon busy hast va to list haste va tool mikeshe ke nobate to she,
be khoda nemidonam chi kar konam dege
lotfane mahze rezaye khooda komakam koneeeeeeeeeeeeeeeeeeed
Sad Crying or Very sad Respect Sad

moderator - برگردان به فارسی با behnevis.com:
سلام
من حدود ۱۷ ماه پیش apply کردم برای spouse visa
بعد از ۱۷ ماه تازه فهمیدیم که case من ASIO هست و شکایت کردم.
در جواب فقط به من گفتن که ما خیلی‌ سرمون busy هست و تو لیست هست و طول میکشه که نوبت تو شه،
به خدا نمیدونم چی‌ کار کنم دیگه
لطفا محض رضای خودا کمکم کنییییییییید
Sad Crying or Very sad Respect Sad
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي نام شناسايي در AIM
maryam23

تشکر شده 0 دفعه در 0 پست

پستتاريخ: 22 دي 1388 - 18:04    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

ببینید جواب منو چی دادن Mad Mad Crying or Very sad
بعداز 17 ماه انتظار
help me plzzzzzzzz

Thank you for your inquiry concerning the time taken to process the security assessment associated with this visa application.

As a result of your inquiry I have made an administrative inquiry of the Australian Security Intelligence Organisation (ASIO), the agency responsible for processing security assessments.

My inquiry has revealed that ASIO received a referral in this matter in June 2009.

To ensure that all applications are treated fairly, ASIO processes these cases in the order in which they are received, unless they are allocated priority by the Department of Immigration and Citizenship (DIAC). I have been advised that this case is being considered in accordance with the priority allocated to it by DIAC.

My office has no role in determining the priority of a case. If you believe that this visa application requires a higher priority due to personal circumstances, I suggest you discuss the matter with the DIAC case officer. The case officer can prioritise the matter on compelling or compassionate grounds if the case officer assesses that to be appropriate.

Even if the case is given a high priority, the time taken to process a security assessment can still vary based on individual and other circumstances, and is not necessarily quick.

I trust this information is useful to you. Thank you for raising the matter with me.

On behalf of

Ian Carnell

Inspector-General of

24 December 2009
بازگشت به بالاي صفحه
Amoo Pedy

عضو شده در: 1 خرداد 1388

تشکر شده 96 دفعه در 73 پست

پستتاريخ: 22 دي 1388 - 18:37    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

maryam23, خيلي نگران نباشين. به نظرم به زودي کار سکيوريتي چک تموم ميشه. و مدارک بعدي رو ازتون درخواست مي کنن. Smile
( يه مقدار ديگه صبر کنين و اگه تا يک ماه ديگه خبري نشد دوباره يه اينکوري به IGIS بفرستين )
بازگشت به بالاي صفحه
عليرضاجون

پستتاريخ: 23 دي 1388 - 0:48    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

درود
بین هر دو درخواست بررسی که به IGIS می زنید اقلاً باید 6 ماه فاصله باشه تا رسیدگی کنن.

مریم 23 عزیز، 6 تا 10 ماهی که گفتی زمانی هست که ادارۀ مهاجرت پیش بینی می کنه روند بررسی اش طول بکشه که این شامل بررسی امنیتی نمی شه چون این کار رو ASIO انجام میده که خودش یه سازمان مستقل هست. اگر چه بدون شک ادارۀ مهاجرت هم احمال کاری کرده ولی خوشیختانه راه حل وجود داره:
راه شما اینه که به فیدبک گلوبال یه ایمیل شکابت بنویسی و توش ضمن قیــد این موضوع که 17 ماه هست که معطلی توضیح بـــده که این موضوع چه اثرات منفی روی زندگی تو و نوع رابطه با همسر از دید احساسی گذاشته و بعدش ادامۀ بده که تــاخیر بیشتر، این موضوع چه تبعات پایدار و دراز مدتی در آینده خواهد داشت. سه سوت رسیدگی می کنن.
به موضوع ASIO اشاره ای نکن، فقط بگو من 17 مـــــــــــــــــــــاه که منتظــرم.
این رو توی پابلیک نوشتم که به درد بقیه هم بخوره امیدوارم ناراحت نشی.
اینم ادرس گلوبال فیدبک:
http://www.immi.gov.au/contacts/forms/services/services-form.htm
maryam23

تشکر شده 0 دفعه در 0 پست

پستتاريخ: 23 دي 1388 - 6:40    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

salam merc az inke be in zoodi javbamo dadid
vali man manzoretono nafahmidam che email befrestam yani mohtaviyat email chi bayad bashe mishe beshtar toozih bede mamnoon mishaaaaaaaam
Respect Crying or Very sad

moderator - برگردان به فارسی با behnevis.com:
سلام مرسی‌ از اینکه به این زودی جوبمو دادید
ولی‌ من منظورتنو نفهمیدم چه ایمیل بفرستم یعنی‌ محتویات ایمیل چی‌ باید باشه می‌شه بیشتر توضیح بده ممنون میشاااام
Respect Crying or Very sad
بازگشت به بالاي صفحه
عليرضاجون

پستتاريخ: 23 دي 1388 - 7:51    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

سلام مریم 23

گفتــم که عزیز، بنویس که 17 ماه پیش اقدام کردی و انتظار داشتی به زودی به شوهرت ملحق بشی و در بد بینانه ترین شرایط انتظار بیشتر از 10 ماه رو نداشتی و الان 17 ماه گذشته و هیج خبــری نیست و الان دیگه مطمئن نیستی که اصلا کسی پروندت رو دنبال می کنه یا نه.
بعدش هم از لحاظ احساس این دوری برای هر دوتون خیلی مشکل بوده و بهتون آسیب زده و کاملاً ناامید شدی و نقشــه ها و برنامه هایی که واسۀ ادامۀ زندگی داشتین رو تحت تاثیر بدی قرار داده
و خلاصــه پیاز داغ ولی نه چاخان پاخان.
برو آبچی زودتر بنویس نومۀ برقی (ایمیل) رو که من دستم شفاس

گودلاک.
نمايش پستها:   
ارسال تاپيک جديد   پاسخ دادن به اين تاپيک

فهرست www.MigrantHelp.com -> تابلوي اعلانات اعضاء

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours مي‌باشند
رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  بعدي
صفحه 7 از 8

پرش به:  
شما نمي توانيد در اين بخش تاپيک جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به تاپيکها پاسخ دهيد