فهرست www.MigrantHelp.com www.MigrantHelp.com
فروم مايگرنت هلپ

پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول   جستجوجستجو      گروههاي کاربرانگروههاي کاربران   ویزانماویزانما   گالری عکسگالری عکس   درباره مادرباره ما   RSSRSS   ثبت نامثبت نام 
 مشخصات فرديمشخصات فردي   پيامهاي خصوصيپيامهاي خصوصي   ورودورود 

ما كارمون رو اين جوري پيدا كرديم!
رفتن به صفحه 1, 2, 3 ... 122, 123, 124  بعدي

ارسال تاپيک جديد   پاسخ دادن به اين تاپيک

فهرست www.MigrantHelp.com -> كاريابي٬ استخدام و اشتغال

مشاهده تاپيک قبلي :: مشاهده تاپيک بعدي  
نويسنده پيام
missile

عضو شده در: 25 مهر 1387

تشکر شده 46 دفعه در 35 پست

پستتاريخ: 8 آبان 1388 - 21:04    عنوان: ما كارمون رو اين جوري پيدا كرديم! پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

ما تاپيك پر از درد و غصه در مورد اين‌كه كار گير نمياد يا گير نياورديم زياد داريم. گفتم شايد اين تاپيك يه كم اميد هم بهمون تزريق كنه.
البته اميدي ندارم كه اين تاپيك زياد به درد بخوره. چون احتمالا مايي كه هنوز تو ايران هستيم و كسايي كه اونور هستن و كار گير نياوردن سريع سرازير مي‌شيم اينجا. اما دوستاني كه كار پيدا كردن (به جز يه تعداد معدود كه هميشه لطف داشته‌اند) شايد اصلا توجهي به اين تاپيك نكنن (كه البته حق هم دارن. خوب كمتر كسي هست كه تاپيكي رو بخونه كه دردي ازش دوا نمي‌كنه).
با اين‌حال اگر كسايي رو مي‌شناسيد كه اونجا كار پيدا كردن (چه جديدا و چه در سال‌هاي قبل) ازشون بخواهيد كه يه سري اطلاعات رو در اين‌جا وارد كنن. مثلا جواب اين سوال‌ها رو بدن:
1- رشته‌شون چيه؟
2- فيلد كاريشون چيه؟
3- كي رفتن اونور؟
4- اول كدوم شهر بودن و كدوم شهر كار گيرشون اومد؟
5- چند وقت طول كشيد؟
6- چند تا رزومه فرستادن؟ (همچين تاپيكي داريم. اما اينجا مي‌خوام فقط كسايي اطلاعات بدن كه كار گير آوردن)
7- كاري كه مي‌خواستن گير آوردن يا هر چه پيش آمد خوش آمد؟
8- براي رزومه نويسي از چه منابعي كمك گرفتن؟
9- چند سالشون بوده؟
10-... (هرچه اطلاعات بيشتر بهتر)
اميدوارم يه كمي هم اطلاعات دلگرم كننده تو اين فروم وجود داشته باشه... Respect
ورود 03/09/2010
بيست و چهار دسامبر آخرين مصاحبه كاريابي.
شروع به كار: اول فوريه 2011
شروع به كار دوم: هشت مارچ 2011
آخرين آپديت: فعلا كه خوبم. خدا بخواد فردا هم خوبم.
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي
missile

پستتاريخ: 8 آبان 1388 - 21:17    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

يادم رفت بگم كه يكي از دوستان عزيز سعي كرده تاپيك مشابهي رو راه بندازه اما جواب خوبي نگرفته. لينكش رو در اينجا مي‌بينيد:
http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewtopic.php?t=2178
گفتم شايد تيتر تاپيك خيلي گوياي مطلب نبوده و به همين خاطر سعي كردم با يه تيتر گوياتر كار رو يه استارت مجدد بزنم. اگر يخمون نگرفت ديگه دنبال اين كاراي جلف نمي‌ريم Sad
ورود 03/09/2010
بازگشت به بالاي صفحه
شهرام

عضو شده در: 18 ارديبهشت 1386

تشکر شده 210 دفعه در 140 پست

پستتاريخ: 9 آبان 1388 - 2:31    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

سلام دوستان
من تو فيلد نرم افزار هستم و با اين ترتيب كار پيدا كردم:
1 - زبان
2 - زبان
3 - زبان
4 - رزومه اي كه ماه ها روش كار كردم
5 - نمونه كارهاي مختلف كه تو كشورهاي مختلف با لينك و مدرك داره استفاده مي شه
6 - تاكيد روي فيلد كاري خاص نه عمومي (مثلا اگه تو زمينه دات نت دنبال كار بگرديد هزاران رقيب ارزون و بي كار باهاتون رقابت خواهند كرد كه حتي تجربه استراليايي اونها اصلا به شما اجازه رقابت نمي ده٬ حال اگه مثلا تو زمينه SAP دنبال كار بگرديد يه دفعه تعداد رقبا كلي كم مي شه و سابقه عالي شما مي تونه باعث برنده شدنتون بشه)
7 - اعتماد به نفس. اينجا تواضع و خاكي بودن تو زمان مصاحبه مي تونه باعث بشه اصلا كار پيدا نكنيد. اگه كاري رو دوست داريد ولي صددرصد توش وارد نيستيد هميشه اين رو به خودتون بگيد كه زمان 3 يا 6 ماهه تست كه معمولا همه شركت ها دارن اونقدر به شما فرصت خواهد داد كه اون رو ياد بگيريد.
8 - مراجع خوب. حتي اگه ايران هم نباشن مهم نيست. كسايي رو به عنوان معرف و مرجع تو رزومه بياريد كه بتونن انگليسي رو روون صحبت كنن.
9 - محل زندگي نزديك به محل كار. اگه ببينند خيلي دوريد بهتون كار رو نمي دن.
10 - مطالعه در مورد سوالات تئوريك مصاحبه. اگه خداي IT هم باشيد ولي يادتون بره فرق بين exe و service چيه راحت كار رو از دست مي ديد.
11- رفتار دوستانه با مصاحبه كننده. اگه بربر تو صورت مصاحبه كننده نگاه كنيد و رفتارتون مثل ايران بخواد باشه (بدون لبخند و شوخي واسه اينكه بگند خيلي طرف جديه) فراموش كنيد تا 10 سال هم كار پيدا كنيد.
12 - تاكيد رو نقاط قوت و توانايي ها در زمان مصاحبه. صد نفر مي آن و مي رن واسه مصاحبه. يه چيزي بايد بين من خارجي با آدم هاي local فرق كنه كه اونا بخوان من رو استخدام كنند. پس روي اين قضيه قبل مصاحبه فكر كنيد تا بلافاصله بتونيد جواب بديد.

باز اگه چيزي يادم اومد مي نويسم.
Flower
missile

پستتاريخ: 9 آبان 1388 - 13:15    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

شهرام,
خيلي ممنون دوست عزيز كه چراغ اول رو شما روشن كردي. يك پرسش برام پيش اومد كه اميدوارم وقت داشته باشي جواب بدي، اونم اينه كه گفتي محل كار بايد نزديك محل زندگي باشه. فكر مي‌كني مي‌شه بدون اين‌كه ضايع بشيم اعلام كنيم كه در صورت لزوم به يه محل نزديك نقل مكان مي‌كنيم؟
در مورد رفتار دوستانه هم يه جايي (فكر كنم تو كتاب Successful Interviews) يه نكاتي راجع به حد و مرز اين نوع رفتار نوشته بود كه بد نبود. يعني اين‌كه قرار نيست هر پرسشي كه كردن دوتا جوك هم روش بگيم و بخصوص پرسش‌هايي رو كه جنبه Socializing و خوش و بش داره با جواب‌هاي طولاني و توضيحات اضافي جواب بديم. اين موضوع رو براي دوستاني عرض كردم كه ممكنه منظور شما رو از رفتار دوستانه خوب متوجه نشده باشن.
منتظر لطف بقيه كار پيدا كرده‌ها هم هستيم.
ورود 03/09/2010
بازگشت به بالاي صفحه
امير حسن

عضو شده در: 3 مرداد 1387

تشکر شده 70 دفعه در 47 پست

پستتاريخ: 9 آبان 1388 - 17:33    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

سلام دوستان.من هم داستان خودمو براتون مي ذارم.اميدوارم كه مفيد باشه.در مرحله اول كه زبان مشكل اصلي من بودش چون در ابتدا كه با من تماس مي گرفتن من اصلا متوجه حرف زدن كاريابي نمي شدم و در نتيجه طرف ديگه با من تماس نمي گرفت.روزي رزومه كلي وفت گذاشتم و هر تماسي كه با من گرفته مي شد سعي مي كردم كه در رزومه تغييري بدم كه شانس خودمو افزايش بدم.در مورد مهارت بايد بگم كه اينجا اصلا سطح كارها پايين نيستش و من خودم براي اينكه بتونم چيزي در رزومه خودم اضافه كنم مجبور بودم كلي كتب بخونم كه جلوي طرف كم نيارم و بتونم در رزومه يه تخصص جديد اضافه كنم.البته اينا همش نصف ماجرا بودم .چون بعد از اينكه يه كاريابي از رزومه من خوشش ميومد به من مي گفت بايد تست بدي و اين تستها هم از طريق اينترنت و با نام تست اي كي ام برگزا مي شد و نتيجش براي كاريابي ارسال مي شدش مثلا بايد شما از 100 نمره 80 مي گرفتي تا قبول بشي.جالبه كه اين تست براي هر رشته و تخصصي هم موجد هستش و شما مي تونيد در اينترنت دنبال نمونه اين تست بگرديد.متاسفانه سوالات اين قبيل تستها هيچ ربطي به سابقه كار شما نداره و ممكنه يه سوالي از شما پرسيده بشه و شما با 8 سال سابفه در كار خودتون جواب اين تستو ندونيد.من برنامويس هستم و گاهي مجبور بودم كلي در اينترنت براي اين تستها مطلب بخونم.در مورد مصاحبه هم هميشه از كاري كه بلد هستيد دفاع كنيد و به خودتون اطمينان داشته باشيد و سعي كنيد طرف قانع بشه كه شما اگر چيزي هم در كار بلد نيستيد مي تونيد ياد بگيريد و به كار ببنديد.زياد از خودتون تعريف هم نكنيد و در شاخه هاي مختلف هم نگيد كه تخصص داريد.من خودم فقط در يه زمينه دات نت درخواست كار مي دادم.اگه الان در ايران هستين با كارفرماي قبلي رابطه خوبي داشته باشيد حتا در ظاهر چون حتما با اونا تماس مي گيرن و جالب نيستش كه ريفرنس خوبي از شما نداشته باشن.حتما در كار خودتون مهارت لازمو داشته باشيد و مطالعه كنيد در هر زمينه كه هستش.باز هم تاگيد من روز زبان و رزومه و مهارت هستش و توكل بر خدا و اعتكاد به نفس.بازم سوالي بودش در خدمتم. Flower
kiarash-mehri

عضو شده در: 19 تير 1387

تشکر شده 25 دفعه در 21 پست

پستتاريخ: 9 آبان 1388 - 20:14    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

missile شهرام و اميرحسن عزيز مرسي Flower Flower Flower
بازگشت به بالاي صفحه
كورش-شيراز

عضو شده در: 7 خرداد 1388

تشکر شده 16 دفعه در 11 پست

پستتاريخ: 9 آبان 1388 - 22:36    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

امير حسن, missile, شهرام,

Kiss nice job
vahid2009

عضو شده در: 20 بهمن 1387

تشکر شده 26 دفعه در 18 پست

پستتاريخ: 10 آبان 1388 - 2:27    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

سلام
دوستان شهرام و آقای امیرحسن یه سوالی داشتم.
آیا شما دوستان بغیر از مدارک دانشگاهی و تجربه کاری مدارک غیر دانشگاهی مثل مدارک سیسکو و یا مایکروسافت و... رو هم داشتید؟
اگر جواب مثبت هست آیا تاثیری در پیدا کردن کار داره یا خیر؟
ممنون.
شهرام

عضو شده در: 18 ارديبهشت 1386

تشکر شده 210 دفعه در 140 پست

پستتاريخ: 10 آبان 1388 - 3:42    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

به vahid2009:
از من نه مدرك دانشگاه خواستن نه مدرك ديگه اي. براي استخدام من نمونه كار خيلي تاثير مثبت داشت.
alireza77

عضو شده در: 25 مرداد 1387

تشکر شده 10 دفعه در 9 پست

پستتاريخ: 10 آبان 1388 - 4:12    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

پروسه استخدام من 2 ماه طول كشيد 4 دفعه مصاحبه تلفني و 3 دفعه مصاحبه حضوري كه دفعه سوم در مورد حقوق و قرار داد صحبت شد.
مدارك درخواستي شامل اصل مدرك تحصيلي به همراه ريز نمرات و لايسنس برق استراليايي و سرتيفيكت استراليايي و تماس با شركت قبليم تو تهران و فول لايسنس رانندگي استراليايي و عدم سو ء پيشينه و داشتن سابقه كار استراليا يي و ...
اين شركت يكي از بزگترين شركتها تو آم ري ك است در واقع يك شركت ام ري ك اي يه
در ضمن من حدود 9 سال سابقه كار توي يك شركت بين المللي در تهران داشتم.
يك مهاجرت تازه از سيدني به پرت Smile
بازگشت به بالاي صفحه
ما سه نفر!

عضو شده در: 9 آبان 1388

تشکر شده 0 دفعه در 0 پست

پستتاريخ: 10 آبان 1388 - 10:28    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

alireza77 نوشته است:
پروسه استخدام من 2 ماه طول كشيد 4 دفعه مصاحبه تلفني و 3 دفعه مصاحبه حضوري كه دفعه سوم در مورد حقوق و قرار داد صحبت شد.
مدارك درخواستي شامل اصل مدرك تحصيلي به همراه ريز نمرات و لايسنس برق استراليايي و سرتيفيكت استراليايي و تماس با شركت قبليم تو تهران و فول لايسنس رانندگي استراليايي و عدم سو ء پيشينه و داشتن سابقه كار استراليا يي و ...
اين شركت يكي از بزگترين شركتها تو آم ري ك است در واقع يك شركت ام ري ك اي يه
در ضمن من حدود 9 سال سابقه كار توي يك شركت بين المللي در تهران داشتم.
يك مهاجرت تازه از سيدني به پرت Smile

alireza77 جان،
شما لايسنس برق استراليايي و سرتيفيكت استراليايي و سابقه كار استراليا يي رو داشتيد؟ ميشه بيشتر توضيح بديد؟
سپاس
بازگشت به بالاي صفحه
امير حسن

عضو شده در: 3 مرداد 1387

تشکر شده 70 دفعه در 47 پست

پستتاريخ: 10 آبان 1388 - 12:00    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

از من مدركي نخواستن و صرفا چون من در بانك كار كرده بودم براي اينا همين كافي بودش.البته بازم بستگي به كارفرما داره كه چي مداركي براش اهميت داشته باشه.سابقه كار از همه چيز مهم تر هستش البته بعد از زبان. Flower
missile

پستتاريخ: 10 آبان 1388 - 12:56    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

امير حسن, alireza77,
خيلي ممنون از جوابتون. بقيه دوستان هم اگر كسي رو مي‌شناسن كه مشغول كاره دعوتش كنن كه بياد اينجا.
راستي بعض از دوستان تاريخ ويزاشون تو امضاشون مشخصه، بقيه لطفا زمان ورود و زمان كار پيدا كردنشون رو هم بگن ممنون مي‌شيم. آخه مي‌خوايم بدونيم تو اين وضعيت خراب كار پيدا كردن يا قبل از ركود.
ممنون
kiarash-mehri, و بقيه دوستان كه لطف داشتن: ممنون.
ورود 03/09/2010
بازگشت به بالاي صفحه
شاهين ش

عضو شده در: 14 آذر 1387

تشکر شده 157 دفعه در 67 پست

پستتاريخ: 10 آبان 1388 - 13:23    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

دوستان از اين دوره هاي لوكال هم غافل نشيد اينجا همه جور دوره آموزشي هست از 3 ساعت و يك روزه و 5 جلسه .... تا 3؛4 سال مثلا تو رشته حسابداري كلي كلاس كوتاه مدت براي نرم افرازهاي حسابداري هست مثلا يكيشون يك روزه بود همون رور درس داد تمرين كرد با بچه ها و امتحان گرفت و 4 روز بعد هم مدرك داد.
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي ارسال email نام شناسايي در AIM
alireza77

عضو شده در: 25 مرداد 1387

تشکر شده 10 دفعه در 9 پست

پستتاريخ: 10 آبان 1388 - 13:29    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

نقل قول:
lireza77 جان،
شما لايسنس برق استراليايي و سرتيفيكت استراليايي و سابقه كار استراليا يي رو داشتيد؟ ميشه بيشتر توضيح بديد؟
سپاس

سابقه كار مرتبط با تخصصم نداشتم براي اونها مهم بود كه من تو استراليا مشغول به كارم تو قسمت تعمير ماشين الات كارخونه كار ميكردم در حاليكه تخصصم اسانسوره.
سرتيفيكت رو در 2 ماه اول ورودم گرفتم)Craft certificate electrical. لايسنس برق رو به همين سادگي بكسي نميدن حتما بايد سابقه كار مرتبط داشته باشي(البته ايالت با ايالت كمي قانونش فرق ميكنه) و من براشون شرايط گرفتن لايسنس رو تو ضيح دادم و اونا قبول كردن بعد از شروع بكار براي گرفتن لايسنس اقدام كنم در ضمن اونا حتي پاسپورت و ويزامو ديدن و بايد pr مي بودم در ضمن green/whiteكارت هم از من خواستن و خوشبختانه قبلا گرفته بودم .
بازگشت به بالاي صفحه
نمايش پستها:   
ارسال تاپيک جديد   پاسخ دادن به اين تاپيک

فهرست www.MigrantHelp.com -> كاريابي٬ استخدام و اشتغال

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours مي‌باشند
رفتن به صفحه 1, 2, 3 ... 122, 123, 124  بعدي
صفحه 1 از 124

پرش به:  
شما نمي توانيد در اين بخش تاپيک جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به تاپيکها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد تاپيک هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد