فهرست www.MigrantHelp.com www.MigrantHelp.com
فروم مايگرنت هلپ

پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول   جستجوجستجو      گروههاي کاربرانگروههاي کاربران   درباره مادرباره ما   RSSRSS   ثبت نامثبت نام 
 مشخصات فرديمشخصات فردي   پيامهاي خصوصيپيامهاي خصوصي   ورودورود 

استراليا يا آمريكا؟؟
رفتن به صفحه 1, 2  بعدي

ارسال تاپيک جديد   پاسخ دادن به اين تاپيک

فهرست www.MigrantHelp.com -> نظر سنجي و راي گيري

مشاهده تاپيک قبلي :: مشاهده تاپيک بعدي  

استراليا يا آمريكا؟؟
استراليا
46%
 46%  [ 15 ]
آمريكا
34%
 34%  [ 11 ]
بستگي دارد به ...
18%
 18%  [ 6 ]
محموع راي ها : 32

نويسنده پيام
مهاجر2010

عضو شده در: 26 خرداد 1389

تشکر شده 0 دفعه در 0 پست

پستتاريخ: 26 خرداد 1389 - 1:48    عنوان: استراليا يا آمريكا؟؟ پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

سلام بر اهالی خوب این فروم
اول از همه ممنونم که به این نظرسنجی آمدید. من به تازگی عضو اینجا شدم و شدیدن به همفکری دوستان با تجربه ای مثل شما که شجاعت مهاجرت را دارند نیازمندم.
مهاجرت و ورود من به استرالیا کاملا از روی اختیار صورت نگرفت. با این حال ازوضعیت فعلی بحمداله راضی هستم. مدتها پیش به فکر مهاجرت به امریکا بودم چون فکر میکردم آنجا از نظر کاری و درسی و زندگی برای خودمان و مخصوصاً آیندۀ بچه های آینده مان بهتر باشد. حالا در یک وضعیتی قرار گرفتم که سالیان زیادی را در استرالیا انرژی صرف کردم و تا حدود یک ساله دیگر اگر ويزاي پي آر صادر شود میتوانم پاسپورت استرالیایی بگیرم. در همین حین موقعیتی برای رفتن به امریکا هم پیش آمده که از نظر کاری خوب است ولی مثل همینجا آیندۀ مشخصی ندارد. من هم ماندم سر دوراهی. آیا پشت پا بزنم به شانس استرالیا و بروم و همه چیز را دوباره از سر بگیرم یا اینکه بیخیال امریکا بشم و همینجا بمونم. این رو هم بگم که با وجود اینکه سالهای زیادی در استرالیا بودم ولی وضعیت ثابتی ندارم و جابجا شدن از نظر فیزیکی زیاد برام سخت نخواهد بود. از طرف دیگه اگر برم امریکا اونجا هم شانس موندن را خواهم داشت ولی تا چندین سال زندانی خواهم شد و نمیتونم مثل استرالیا به راحتی از کشور خارج بشم. شدیداً دچار شک و تردید شدم.
از دوستان خوب این فروم ممنون میشم اگر نظر شخصی خودشون رو به من بگن. اگر جای من بودید چه میکردید؟ کدوم انتخاب بهتره؟ چرا؟

اين مطلب آخرين بار توسط مهاجر2010 در 27 خرداد 1389 - 9:03 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي
KiMa

عضو شده در: 30 شهريور 1388

تشکر شده 8 دفعه در 8 پست

پستتاريخ: 26 خرداد 1389 - 6:46    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

سلام
به نظر من این کاملا به شما بستگی دارد که از چه مکان و چه محیط و چه زندگی ای لذت میبرید. توجه داشته باشید که سیستم اقتصادی آمریکا کاملا مدرن و سرمایه داریست که تبعات خاص خودش رو داره. و شما باید از صبح تا شب کار کنید. شاید حتی شنبه و یکشنبه. برای همین زندگی شما هم کاملا تحت الشعاع اون قرار میگیره. حالا باید ببینید که زندگی کاملا مدرن براتون مهمه و یا زندگی آرومتر. البته این نظر بنده است. من آمریکا زندگی نکردم ولی یک همکار دارم که بعد از 30 سال زندگی در آمریکا برگشته ایران و اون این چیزها رو برای من تعریف کرده.
Meds. & pcc finalised, by Officer Req.:5-5-2010
Pre-Grant:7-6-2010
Visa-Grant:22-6-2010-VE-175
بازگشت به بالاي صفحه
majid51

عضو شده در: 17 اسفند 1387

تشکر شده 436 دفعه در 353 پست

پستتاريخ: 26 خرداد 1389 - 8:43    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

سلام
به نظر من فرصت گرفتن پاسپورت‌استراليايي را از دست ندهيد.
بعد آن اگر تصميمي‌گرفتيد كه خداي‌نكرده بعد به‌فرض پشيمان‌شديد لااقل اين‌مهم را انجام‌داده‌ايدكه پاس اوزي داشته‌باشيد.
موفق باشي
بازگشت به بالاي صفحه
moneyfx

عضو شده در: 1 شهريور 1387

تشکر شده 50 دفعه در 45 پست

پستتاريخ: 26 خرداد 1389 - 17:21    عنوان: Re: استراليا يا آ.م.ر.ي.ك.ا؟؟ پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

مهاجر2010 نوشته است:
سلام بر اهالی خوب این فروم
اول از همه ممنونم که به این نظرسنجی آمدید. من به تازگی عضو اینجا شدم و شدیدن به همفکری دوستان با تجربه ای مثل شما که شجاعت مهاجرت را دارند نیازمندم.
مهاجرت و ورود من به استرالیا کاملا از روی اختیار صورت نگرفت. با این حال ازوضعیت فعلی بحمداله راضی هستم. مدتها پیش به فکر مهاجرت به امریکا بودم چون فکر میکردم آنجا از نظر کاری و درسی و زندگی برای خودمان و مخصوصاً آیندۀ بچه های آینده مان بهتر باشد. حالا در یک وضعیتی قرار گرفتم که سالیان زیادی را در استرالیا انرژی صرف کردم و تا حدود یک ساله دیگر میتوانم پاسپورت استرالیایی بگیرم. در همین حین موقعیتی برای رفتن به امریکا هم پیش آمده که از نظر کاری خوب است ولی مثل همینجا آیندۀ مشخصی ندارد. من هم ماندم سر دوراهی. آیا پشت پا بزنم به شانس استرالیا و بروم و همه چیز را دوباره از سر بگیرم یا اینکه بیخیال امریکا بشم و همینجا بمونم. این رو هم بگم که با وجود اینکه سالهای زیادی در استرالیا بودم ولی وضعیت ثابتی ندارم و جابجا شدن از نظر فیزیکی زیاد برام سخت نخواهد بود. از طرف دیگه اگر برم امریکا اونجا هم شانس موندن را خواهم داشت ولی تا چندین سال زندانی خواهم شد و نمیتونم مثل استرالیا به راحتی از کشور خارج بشم. شدیداً دچار شک و تردید شدم.
از دوستان خوب این فروم ممنون میشم اگر نظر شخصی خودشون رو به من بگن. اگر جای من بودید چه میکردید؟ کدوم انتخاب بهتره؟ چرا؟

اول بگم شما خیلی خوشبخت هستین، چون 2 تا اپشن دارین که هر کدومش آرزوی خیلی هاست Smile
دوم اگه من بودم اول پاسپورت استرالیا رو نقد می کردم، بعدا پروژه جدید شروع می کردم.
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي مشاهده وب سايت اين كاربر شناسه عضويت در Yahoo Messenger
مهاجر2010

تشکر شده 0 دفعه در 0 پست

پستتاريخ: 27 خرداد 1389 - 4:18    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

خيلي خيلي متشكرم از اينكه شما دوستان خوب نظراتتون رو اعلام كرديد.

KiMa جان
من تو همين استراليا هم از 6 صبح تا 8 شب و شنبه ها هم كار كردم! فكر نميكنم مختص آمريكا باشه. بيشتر فكر كنم مربوط به زمينه كاري هست.

majid51 جان
بنظر شما خلاص شدن از پاس ايراني اونقدر مهم هست كه آدم شانسي كه شايد فقط يكبار در خونه اش رو بزنه از دست بده؟

moneyfx جان
خيلي ممنونم. ولي تا اون موقع كه من پاس اوزي بگيرم اون پيشنهاد كار رو از دست داده ام. اونوقت آيا پاس اوزي ارزشش رو داره؟؟

يه چيز مهمي رو هم كه از اول نگفتم اينه كه من به شرطي ميتونم پاس اوزي بگيرم كه ويزاي پرمننت رزيدنتم صادر بشه كه هنوز نشده ولي فكر نميكنم بنا به شرايط موجود خيلي دور باشه.
حالا شايد اين موضوع نظر خيلي هاتون رو عوض كنه نه؟؟
Respect
بازگشت به بالاي صفحه
danapersia

عضو شده در: 24 آذر 1387

تشکر شده 10 دفعه در 5 پست

پستتاريخ: 27 خرداد 1389 - 8:35    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

مهاجر جان با توصیفاتی که در پست قبل کردید با توجه به اینکه موقعیت ثابت و روشنی هم در استرالیا ندارید من در شرایط شما آمریکا رو انتخاب می کردم
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي ارسال email
مهاجر2010

تشکر شده 0 دفعه در 0 پست

پستتاريخ: 27 خرداد 1389 - 9:01    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

danapersia جان
خيلي ممنون از اينكه نظرتون رو ابراز كرديد.
فكري كه باعث ميشه جلو نرم اينه كه اگر لااقل چند سالي در استراليا بودم و همه چيز تا حدودي دستم اومده در آمريكا بايد از صفر صفر صفر شروع كنم. در عين حال دليلي هم نميبينم كه نخوان اينجا بهم وبزا بدن. هر چند امروز ديدم ويزاي يك نفر از اعضاي فروم رو بعد از 23 ماه رد كردن Sad اينطوري آدم همه چيز رو با هم از دست ميده Crying or Very sad
بازگشت به بالاي صفحه
majid51

عضو شده در: 17 اسفند 1387

تشکر شده 436 دفعه در 353 پست

پستتاريخ: 27 خرداد 1389 - 11:01    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

مهاجر2010,
من دوستي دارم كه 3-4 سال در دوبي كار مي‌كند، الان به فكر گرفتن پاس كشوري ديگر افتاده است. او مي‌گويد (من هم تاييد مي‌كنم):
- متاسفانه داشتن پاس از يه كشور معتبر خيلي مهم است. خصوصاْ براي ايراني‌ها، دريافت ويزا از كشورهاي ديگر را بسيار بسيار (از وضع موجود و بدگماني و ...) راحت‌تر و سريعتر مي‌نمايد. چه تفريحي/توريستي چه ماموريت كاري و بيزينس.
- امكان استخدام و يا استخدام با حقوق بالاتر را بيشتر مي‌كند.
بازگشت به بالاي صفحه
moneyfx

پستتاريخ: 27 خرداد 1389 - 14:08    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

مهاجر2010 نوشته است:
خيلي خيلي متشكرم از اينكه شما دوستان خوب نظراتتون رو اعلام كرديد.

KiMa جان
من تو همين استراليا هم از 6 صبح تا 8 شب و شنبه ها هم كار كردم! فكر نميكنم مختص آ.م.ر.ي.ك.ا باشه. بيشتر فكر كنم مربوط به زمينه كاري هست.

majid51 جان
بنظر شما خلاص شدن از پاس ايراني اونقدر مهم هست كه آدم شانسي كه شايد فقط يكبار در خونه اش رو بزنه از دست بده؟

moneyfx جان
خيلي ممنونم. ولي تا اون موقع كه من پاس اوزي بگيرم اون پيشنهاد كار رو از دست داده ام. اونوقت آيا پاس اوزي ارزشش رو داره؟؟

يه چيز مهمي رو هم كه از اول نگفتم اينه كه من به شرطي ميتونم پاس اوزي بگيرم كه ويزاي پرمننت رزيدنتم صادر بشه كه هنوز نشده ولي فكر نميكنم بنا به شرايط موجود خيلي دور باشه.
حالا شايد اين موضوع نظر خيلي هاتون رو عوض كنه نه؟؟
Respect

به نظر من از دست دادن یه موقعیت کاری در آمریکا( که به احتمال زیاد قابل تکرار است در آینده) بهتر است تا از دست دادن یک پاسپورت درجه یک که با اون پاسپورت بدونه ویزا به اکثر جاها میشه رفت. موقعیت کاری همیشه کم و بیش پیش میاد ولی گرفتن یک پاسپورت از کشور دیگه شاید یک بار پیش بیاد
Flower
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي مشاهده وب سايت اين كاربر شناسه عضويت در Yahoo Messenger
مهاجر2010

تشکر شده 0 دفعه در 0 پست

پستتاريخ: 28 خرداد 1389 - 1:33    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

همه اينها كه ميگيد درست. ولي آخه هنوز ويزا رو هم به من ندادن. بعد هم با بهتر شدن تدريجي اوضاع اقتصادي آمريكا حتما فرصتهاي شغلي بيشتر ميشه ولي خوب رقابت هم زيادتر ميشه. اينطور نيست؟ Thinking
بازگشت به بالاي صفحه
alirezav

عضو شده در: 18 مهر 1387

تشکر شده 182 دفعه در 142 پست

پستتاريخ: 28 خرداد 1389 - 9:20    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

مهاجر2010,
من فکر ميکنم تمايل خودتون رفتن به آمريکاست هر چند به نظر من هم عاقلانه تره که اول پاسپورت استراليا رو بگيرين ولي زندگي همه چيزش بر مبناي عقل و منطق نيست و دل هم توي کاره به قول مولانا
پاي استدلاليون چوبين بود ----- پاي چوبين سخت بي تمکين بود
خلاصه ببين دلت چي مي خواد رفيق Smile Smile
Brisbane
Adelaide
Brisbane
به اميد ويزاي همه منتظران و دوستان عزيز Smile
بازگشت به بالاي صفحه
KiMa

عضو شده در: 30 شهريور 1388

تشکر شده 8 دفعه در 8 پست

پستتاريخ: 28 خرداد 1389 - 9:53    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

مهاجر2010,
منم با علیرضا موافقم. بیشتر به نظر میاد شما دلت با آمریکاست و دنبال نظر مثبت دوستان برای کاری هستی که میخوای انجام بدی تا دلت آروم بشه. Wink ولی اگر من جای شما بودم و از شرایط راضی بودم ، آمریکا نمیرفتم. جالبه یکی از دوستان دیگه 25 سال آمریکاست میگه اگر من اون زمان عقل داشتم میرفتم استرالیا!
Meds. & pcc finalised, by Officer Req.:5-5-2010
Pre-Grant:7-6-2010
Visa-Grant:22-6-2010-VE-175
بازگشت به بالاي صفحه
moneyfx

پستتاريخ: 28 خرداد 1389 - 10:11    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

مهاجر2010 نوشته است:
همه اينها كه ميگيد درست. ولي آخه هنوز ويزا رو هم به من ندادن. بعد هم با بهتر شدن تدريجي اوضاع اقتصادي آ.م.ر.ي.ك.ا حتما فرصتهاي شغلي بيشتر ميشه ولي خوب رقابت هم زيادتر ميشه. اينطور نيست؟ Thinking

شما چطوری رفتین که ویزاتون پی ار نیست؟ در ضمن نگفتین با چه ویزایی میرین آمریکا، چقدر مطمئن هستین در آمریکا می تونین ویزاتون رو تمدید کنین و به وضعیتی برسین که الان در استرالیا رسیدین؟
بازگشت به بالاي صفحه
soodi

عضو شده در: 25 ارديبهشت 1386

تشکر شده 51 دفعه در 45 پست

پستتاريخ: 28 خرداد 1389 - 18:09    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

من خودم شخصا دوست ندارم به كشوري برم كه همه چيز به معناي مطلق آزاد باشه ! يكيش آزادي حمل سلاحه ! شايد خنده دار باشه ولي واقعا مسئله است.

ببينين شكي نيست كه آمريكا تو خيلي چيزا نامبر وان دنياست ولي بستگي داره تو زندگيتون دنبال چي باشين.

يكي از دوستان خانوادگي ما (فوق ليسانس عمران - فارغ اتحصيل شريف ) الان 8-9 ساله كه در استراليا زندگي ميكنه . به گفته خودش سال ششم مهاجرتش براش يه موقعيت شغلي خوب تو آمريكا ( نيو جرسي ) پيدا ميشه و ايشون هم كل زندگيش رو ميبره اونجا - بعد از يك سال زندگي دوباره برميگرده استراليا - ميدونين در جواب چراي من چي گفت ؟

گفت شايد من اگر همون اول از ايران رفته بودم آمريكا آزادي و زندگي در يه كشور جهان اول چشمم رو ميگرفت و همونجا موندگار ميشدم - اما حالا آرامشي كه توي استراليا دارم يك دهمش رو هم تو آمريكا با وجود شغل خوب نداشتم.

به نظرم اين تصميم نهايتا به روحيات خودتون بستگي داره 

موفق باشين
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي ارسال email
مهاجر2010

تشکر شده 0 دفعه در 0 پست

پستتاريخ: 29 خرداد 1389 - 12:36    عنوان: پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

alirezav جان
همينطوره كه ميگيد ولي من تا حالا از اين دل لامسب خيلي ضربه خوردم Crying or Very sad

KiMa جان
با هر كس مشورت ميكنم همينو ميگن Thinking

moneyfx جان
من با ويزاي تحصيلي آمدم تمديدش كردم ... و بعد ويزاي كار گرفتم و چند وقت پيش براي پي آر اقدام كردم. از اون اول نيامده بودم كه بمونم و زياد برام مهم نبود گرفتن اقامت و هدف اصلي آمريكا بود. الان اگه بخوام برم ويزاي كار 3 ساله بهم ميدن كه تا 3 سال ديگه قابل تمديده و بعد از سال اول هم ميشه براي گرين كارد اپلاي كرد.

soodi جان
اين هم نظر جالبي بود كه بايد واقعآ امتحان بشه ولي به چه قيمتي خدا ميدونه Thinking
بازگشت به بالاي صفحه
نمايش پستها:   
ارسال تاپيک جديد   پاسخ دادن به اين تاپيک

فهرست www.MigrantHelp.com -> نظر سنجي و راي گيري

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours مي‌باشند
رفتن به صفحه 1, 2  بعدي
صفحه 1 از 2

پرش به:  
شما نمي توانيد در اين بخش تاپيک جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به تاپيکها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد تاپيک هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد