فهرست www.MigrantHelp.com www.MigrantHelp.com
فروم مايگرنت هلپ
 
 پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول   جستجوجستجو      گروههاي کاربرانگروههاي کاربران   درباره مادرباره ما   RSSRSS   ثبت نامثبت نام 
 مشخصات فرديمشخصات فردي   پيامهاي خصوصيپيامهاي خصوصي   ورودورود 
  

همه چيز در باره آيلتس

 

اين بخش قفل شده است و شما نمي توانيد در آن پست، پاسخگويي، يا حذف انجام دهيد.   اين تاپيک قفل شده است و شما نمي توانيد آن را ويرايش كرده و يا به آن پاسخ دهيد.

   فهرست www.MigrantHelp.com -> راهنماي تازه كارها

مشاهده تاپيک قبلي :: مشاهده تاپيک بعدي  
نويسنده پيام
admin
Site Admin


عضو شده در: 16 ارديبهشت 1386
پست: 207

تشکر: 3
تشکر شده 97 دفعه در 47 پست


پستتاريخ: 3 ارديبهشت 1387 - 19:14    عنوان: همه چيز در باره آيلتس پاسخگويي به اين تاپيک بهمراه نقل قول

آیلتس

آيلتس چيست؟
دوره آموزش IELTS با همکاری مشترک شورای بریتانیا، دانشگاه کمبریج و انجمن IELTS استرالیا تدوین، ارایه و برگزار می گردد. این سیستم در کلیه مراکـز دولتی و دانشگاهی و مهاجرتی در اکثـر کشورها قابل شناسایی می‌باشد. این سیسم جهت تعیین سطح زبان عمومی و یا آکادمیک جهت متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل و کسب و کار در کشورهای انگیسی زبان هـمچـون آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا، ایـرلنـد و نیوزیلنـد را دارند، می‌باشد.
امتحانات IELTS در زمان های مشخص در حداقل 300 مرکز مشخص در سراسر دنیا برگزار می گردد. آموزش IELTS چهار بخش مهارت های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و مکالمه را در مقاطع عمومی و آکادمیک شامل می شود. آموزش شنیداری و مکالمه برای هر دو مقطع یکسان بوده ولی، آموزش گفتاری و نوشتاری مجزا و ویژه هر مقطع می باشد.
آموزش IELTS در مقطع آکادمیک مختص آن گروه از متقاضیانی است که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیلی و یا فراگیری تخصص های حرفه ای را دارند، و آموزش IELTS در مقطع عمومی مختص آن گروه از متقاضیانی است که قصد یافتن شغل مناسب و کسب و کار و یا فراگیری دوره های غیر دانشگاهی در یکی از کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

این امتحان چه در گروه آکادمیک و چه جنرال، شامل چهار امتحان Listening، Reading، Writing و Speaking میباشد. در واقع تفاوت دو امتحان جنرال و آکادمیک در بخش های Reading، Writing بوده و Listening و Speaking مشترک می باشد.

آمادگی برای آیلتس
با اینکه کارشناسان معتقدند که این امتحان توانایی های واقعی دانش انگلیسی افراد را مشخص نمیکند اما فردی که تصمیم به آماده سازی خود برای آیلتس را دارد باید دارای یک پایه متوسط به بالای زبان باشد. و بعد با تمرین مهارت های ذکر شده در بالا به استقبال این امتحان برود.

نکاتی برای تقویت مهارتها:

Listening: برای تقویت این مهارت باید از منابع آموزشی استاندارد آیلتس (منابع مورد تایید دانشگاههای معتبر مانند کمبریج و آکسفورد) که هریک در برگیرنده تست های Listening و متن کامل آن می باشند، استفاده نمود و همراه آن بصورت مستمر با منابع انگلیسی زبان مثل اخبار و فیلم و ...در ارتباط بود و بصورت جدی سعی در درک مکالمات نمود. در کل انجام یک امتحان Listening کامل با دقت به جزییات در هر شب کمک بزرگی به گرفتن نمره خوبی از این مهارت داره. باید توجه داشت که سرعت، حرف اول در این امتحان رو میزنه و شما باید با مهارت تست زنی هم آشنا بشید و سعی کنید در بازه زمانی که در اختیار خواهید داشت این تمرینات رو انجام بدید. البته در شروع تمرینات لازم نیست نگران زمان باشید و کافیه که دقت کنید و نقاط ضعف خود را برطرف کنید. از نکاتی که در موفقیت شما در این مهارت تاثیر به سزایی خواهد داشت اینه که حتما کلمات کلیدی گزینه های تست ها رو خط بکشید و حتما دیکته و دایره لغات خود رو تقویت کنید ( باکمک کتابهای vocabulary) زیرا این مهارت شامل سوالهای غیر تستی نیز میباشد و شما اگر جواب را هم درک کرده باشید ولی با دیکته غلط بنویسید و یا اگر جواب 3 کلمه است و شما 2 کلمه و یا 4 کلمه آنرا بنویسید، متاسفانه نمره ای از آن سوال دریافت نمی کنید.
در زیر استراتژيهاي پاسخگوئي به سوالاتListening در IELTS به نقل از دامون در تاريخ : 23 ارديبهشت 1386
قسمت Listening در امتحان Academic و General Training، مشابه است.

در مدت 30 دقيقه بايد به 40 سوال در 4 بخش پاسخ دهيد.

آنچه كه در هر بخش ميشنويد، به شرح زير است:

Section 1: A conversation between two speakers in a social and semi-official context

Section 2: A talk by a single speaker based on a non-academic situation (monologue)

Section 3: A conversation with up to 4 speakers based on academic topics or course-related situations

Section 4: A university-style lecture or talk

جزئيات سوالاتي كه در هر بخش مطرح ميگردد به شرح زير است:

Section 1: Questions 1-10

Completing a table

Labeling places on a map

Section 2: Questions 11-20

Write Numbers or NO MORE THAN THREE WORDS for each answer

Section 3: Questions 21-30

Multiple choice - choose the correct letters A-C

Write NOT MORE THAN THREE WORDS for each answer

Section 4: Questions 31-40

Write NUMBERS or NO MORE THAN THREE WORDS for each answer

بطور خلاصه، نوع سوالاتي كه در اين بخش مطرح ميگردند از اين قرار است:

multiple choice

short-answer questions (up to three words)

sentence completion (no more than three words)

notes/chart/table completion

labeling a diagram

classification

matching (e.g. pictures with what you hear)

جهت پاسخگوئي به سوالات اين بخش، استراتژيهاي زير مفيد خواهند بود.

استراتژي اول : ايده هاي اصلي

لغات مهم و ايده هاي اصلي يك مكالمه، در طول گفتگو بارها تكرار ميشوند و شما بايد به دقت به آنها گوش دهيد. اين لغات به احتمال قوي، بيانگر ايده اصلي آن گفتگو ميباشند. بعنوان مثال، در مكالمه اي كه در مورد تجارت ميباشد، لغتهاي commerce و trade بارها تكرار ميشوند.

استراتژي دوم : عوض شدن تن صدا

در امتحان IELTS، شما بايد بتوانيد تغيير تن صداي گويندگان را بفهميد و معني آنرا تعبير كنيد. بنابراين، همواره مراقب تغيير تن صداي گويندگان باشيد. اين تغيير تن، ممكن است بيانگر تعجب، هيجان و يا حالتهاي احساسي ديگري باشد. اگر گوينده در حاليكه بطور عادي صحبت ميكند، ناگهان تن صدايش را افزايش دهد، اين تغيير تن راهنمائي بسيار خوبي است براي اينكه بفهميد كه اتفاق مهمي افتاده است. با توجه به تغيير تن صداي گوينده، شما بايد مفهوم آنچه را كه گفته شده است درك كنيد. به مثال زير توجه نمائيد:

Man: Let’s go to Wal-mart.

Woman: There’s a Wal-mart in this small town?

اگر تن صداي گوينده زن نسبت به مرد افزايش يابد، بيانگر تعجب وي است و بدين معناست كه توقع نداشته است كه مكان Wal-mart در آن شهر كوچك هم وجود داشته باشد. ( بازار = mart)

استراتژي سوم : توجه به جزئيات

به اطلاعات و جزئياتي كه در يك مكالمه داده ميشود به دقت گوش دهيد. معمولا در بخش Listening، صفتها مورد سوال واقع ميشوند. سعي كنيد صفتهائي را كه در طول مكالمه در مورد آن صحبت ميشود، به خاطر بسپاريد. صفتهائي همچون تعداد، رنگ، اندازه و ... معمولا مورد سوال واقع ميشوند. به مثال زير توجه كنيد:

Man: Let’s go to the store and get some apples to make the pie.

Woman: How many do we need?

Man: We’ll need five apples to make the pie.

سوالي كه ممكن است در رابطه با اين گفتگو مطرح شود اينستكه چه تعداد سيب مورد نياز ميباشد.

استراتژي چهارم : تعبير و تفسير

همچنان كه به مكالمه گوش ميدهيد، خود را به جاي گوينده قرار دهيد و سپس سعي كنيد تا جمله اي را كه گوينده ميگويد تعبير و تفسير نمائيد. يك نوع از سوالاتي كه در بخش Listening امتحان IELTS مطرح ميشوند مربوط به همين نكته است. به مثال زير توجه نمائيد:

Woman: I think I’m sick with the flu.

Man: Why don’t you go see the campus doctor?

Sample Question: Why did the man mention the campus doctor?

Answer: The campus doctor would be able to determine if the woman had the flu.

استراتژي پنجم : پيدا كردن معني پنهان

به دنبال معني پنهان يك عبارت بگرديد. اگر گوينده در پاسخ به سوالي، عبارتي را بيان نمود كه در نگاه اول بنظر نميرسيد كه ربطي به سوال داشته باشد، بدانيد كه پاسخ اصلي در معناي عبارت نهفته است و نه در شكل ظاهري عبارت بيان شده. به مثال زير توجه نمائيد:

Man: Are you going to be ready for your presentation?

Woman: I’ve only got half of it finished and it’s taken me five hours just to do this much. There’s only an hour left before the presentation is due.

در نگاه اول بنظر نميرسد كه زن جواب مرد را داده باشد. او جوابي داده است كه ربط كمي به سوال دارد. اما اگر عميقتر به جواب وي نگاه كنيد، متوجه ميشويد كه جواب اصلي در معني عبارت بيان شده نهفته است. از آنجا كه زن براي آماده سازي نيمه اول سخنراني خود پنج ساعت وقت صرف كرده است، پس بطور منطقي بايد پنج ساعت ديگر وقت صرف كند تا نيمه دوم را هم آماده نمايد. از طرفي، يكساعت به زمان برگزاري سخنراني وي بيشتر نمانده است، پس او نميتواند سخنراني خود را برگزار نمايد. بنابراين هر چند كه جواب داده شده از طرف وي در نگاه اول ربطي به سوال مرد ندارد، اما با كمي استدلال متوجه ميشويد كه جواب در معناي عبارت بيان شده از طرف وي نهفته است.

استراتژي ششم : كمك به حافظه

در طول امتحان، شما ميتوانيد در دفترچه سوالات يادداشت بنويسيد و اين امر كمك بزرگي ميباشد. اگر مطالبي ميشنويد كه به خاطر سپردنشان مشكل است، سريعا آنها را يادداشت كنيد تا در قسمت پاسخ به پرسشهاي Listening، استفاده نمائيد. به مثال زير توجه كنيد:

Speaker 1: I’m Bob Thomas and I’m majoring in business development.

Speaker 2: I’m Matt Smith and I’m majoring in chemical engineering.

Speaker 3: I’m John Douglass and I’m majoring in speech therapy.

يادداشت شما ميتواند به صورت زير باشد:

Bob – Bus.

Matt – Chem. E

John – Sp. Th.

وقت خيلي زيادي صرف يادداشت برداري از مكالمه نكنيد، چراكه ممكن است مطالبي را كه در نوار گفته ميشود متوجه نشويد و از دست بدهيد. توجه داشته باشيد كه نوار فقط يكبار پخش ميشود. يادداشتها فقط جهت كمك به حافظه شما هستند و نميتوانند جايگزين آن بشوند.

استراتژي هفتم : مرور سوالها قبل از پخش نوار

قبل از اينكه مكالمه مربوط به هر قسمت پخش شود، سوالات مربوط به آن بخش را به سرعت مرور نمائيد. اين كار باعث ميشود تا حدودي از موضوع مكالمه با خبر شويد. همچنين برخي از لغات كه در مكالمه مورد استفاده قرار گرفته اند، ممكن است در متن سوالات وجود داشته باشند و در نتيجه هنگام شنيدن مكالمه، لغات برايتان تازگي نخواهند داشت.

استراتژيهاي فوق هنگامي بيشترين كارائي را خواهند داشت كه شما به تعداد كافي لغت انگليسي بلد باشيد. كsتاب الكترونيكي Essential Words for TOEFL & IELTS حاوي لغات ضروري ميباشد كه شما در امتحان IELTS به آنها نياز داريد.


براي درج سوالات٬ پيشنهادات و مطالب خود را در باره مهارت Listening كليك كنيد.

Reading: برای تقویت این مهارت هم همونطور که در بالا گفته شد باید از منابع استاندارد استفاده کرد و با دقت سعی در رفع خطاها کرد. نکته مهم در مورد این مهارت نیز آشنایی با انواع مختلف سوالاتی است که ممکن است مطرح شود و نحوه پاسخگویی به آنها در اسرع وقت است. در حقیقت تکنیک های پاسخگویی به سوالات ریدینگ و تمرین این تکنیک هاست. زیرا این مهارت یکی از انرژی گیرترین قسمت امتحان است و تنها تکنیک ها هستند که به شما کمک میکنند تا در کمترین زمان، بهترین نتیجه را بگیرید.
همانطور که در قبل گفته شد این امتحان، برای داوطلبان جنرال و آکادمیک متفاوت است. به داوطلبان جنرال توصیه میشود که برای تقویت این مهارت در کنار تمرینات خود بر تست های جنرال، روی تست های آکادمیک هم کار کنند.

براي درج سوالات٬ پيشنهادات و مطالب خود را در باره مهارت Reading كليك كنيد

Writing: برای تقویت این مهارت نیز باید با استانداردهای نوشتن نامه و مقاله آشنا باشید. این استانداردها به راحتی در منابع آیلتس با نمونه های مورد تایید ممتحنان، ارائه شده اند.
یکی از روشهای بسیار مفید در تقویت این مهارت، استفاده از روش Mind Map می باشد. در این روش موضوع رایتینگ خور را در نظر گرفته و تمامی مسائل و موضوعاتی را که در رابطه با این موضوع به ذهن شما میرسد، بصورت شاخه هایی با این موضوع در نظر میگیرید و شروع به پختن و هدایت آنها برای نوشتن یک نامه و یا مقاله خوب میکنید.

براي درج سوالات٬ پيشنهادات و مطالب خود را در باره مهارت Writing كليك كنيد

Speaking: در کلیه منابع آیلتس، بخش هایی برای این امتحان در نظر گرفته شده. و کتابهایی هم به زبان فارسی برای آن تالیف شده اند. این امتحان شامل سه قسمت می باشد و معمولا در بازه زمانی 15 تا 25 دقیقه برگزار میگردد. ممتحن معمولا نیتیو می باشد. در قسمت اول این امتحان سوالاتی عمومی و معمولا شخصی پرسیده می شوند و در قسمت دوم هم موضوعی در اخیار شما قرار داده می شود و 1 دقیقه برای بررسی آن به شما وقت داده می شود. بعد باید راجع به اون موضوع و دقیقا مطالبی که از شما خواسته شده صحبت کنید. توجه کنید که پوشش مطالب خواسته شده از شما و نه زیاده گویی، نمره خوبی را برای شما تضمین میکند. در بخش سوم نیز ممتحن شروع به سوال کردن از شما در مورد موضوع قسمت دوم میکند.

براي درج سوالات٬ پيشنهادات و مطالب خود را در باره مهارت Speaking كليك كنيد

منابع آیلتس :
تمامی کتب کمبریج و آکسفورد برای تمرین مفید هستند. البته این روزها کتابهای کاملی نیز در بازار قابل دسترسی می باشند.
منابع اینترنتی : در زیر لینک سایت هایی که برای تقویت مهارت های آیلتس مفید می باشند نیز قرار داده شده اند :
http://www.esl-lab.com
http://ielts4u.blogfa.com
http://www.okhdar.com/article-topic0-page1.html


ثبت نام آیلتس :
متاسفانه این روزها، دغدغه ثبت نام آیلتس، بیشتر از خود امتحان، ذهن داوطلبان رو مشغول کرده. عدم تعادل عرضه و تقاضا از عوامل مهم، مشکلات ثبت نام است. به همین دلیل لفرادی که موفق به ثبت نام در مراکز برگزارکننده امتحان در داخل کشور نمی شوند، به فکر ثبت نام در کشورهای همسایه می باشند. از جمله مراکز ثبت نام عبارتند از :

سازمان سنجش در ایران
وزارت علوم در ایران
دانشگاه Wollongong دبي
British council دبی
British council ارمنستان
•British council باکو
British council ترکیه
مالزی

تدریس آیلتس
برای آشنایی با اساتید و کلاس های گروهی و انفرادی و دیگر شرایط لینک زیر را کلیک نمایید.

براي پيگيري نمرات آيلتس دوستان در اين فروم و اعتراض به نمرات
بازگشت به بالاي صفحه
خواندن مشخصات فردي ارسال پيام شخصي ارسال email
نمايش پستها:   
اين بخش قفل شده است و شما نمي توانيد در آن پست، پاسخگويي، يا حذف انجام دهيد.   اين تاپيک قفل شده است و شما نمي توانيد آن را ويرايش كرده و يا به آن پاسخ دهيد.

   فهرست www.MigrantHelp.com -> راهنماي تازه كارها

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours مي‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  
شما نمي توانيد در اين بخش تاپيک جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به تاپيکها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد تاپيک هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد تاپيک هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد

 


 Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group